Actual· 1 min citire

Viorica Dăncilă, mesaj de ultimă oră cu ocazia Paştelui

Viorica Dăncilă, mesaj de ultimă oră cu ocazia Paştelui

Viorica Dăncilă, mesaj de ultimă oră cu ocazia Paştelui

Realitatea.NET
Scris de Realitatea.NET Publicat: 27 apr. 2019, 17:30

Premierul Viorica Dăncilă a transmis sâmbătă un mesaj românilor din ţară şi din străinătate, în care le urează "Paşte fericit" şi "să se bucure de armonia şi emoţia momentelor petrecute cu cei dragi".

"Sărbătorile Pascale ne aduc din nou binecuvântare, încredere şi speranţă, ne apropie mai mult de divinitatea care există în oameni şi ne dau şansa unui nou început, sub orice formă ar fi acesta" a scris şefa Guvernului în mesajul de Paşte.

"Românilor care sărbătoresc Învierea Domnului le doresc sănătate, să se bucure de armonia şi emoţia momentelor petrecute cu cei dragi, iar Lumina Sfântă să ne arate calea către ceea ce ne uneşte. Paşte fericit tuturor românilor, din ţară şi din toate colţurile lumii!", a mai transmis Viorica Dăncilă, într-un comunicat de presă al Guvernului.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual