Advertising
Advertising
Ludovic Orban: „S-au scumpit banii cu 25%. BNR a crescut rata dobânzii de politică monetară de la 2% la 2,5% pe an”

Ludovic Orban - Președinte Forța Dreptei
Scris de Realitatea.NET Publicat: 10 feb. 2022, 17:43
Ludovic Orban - președintele Forța Dreptei avertizează că băncile vor crește cu dobânda la credit pentru companii, atât timp cât banii împrumutați de la BNR sunt mai scumpi. Creșterea costului creditelor va afecta prețul la toate produsele, spune fostul premier.
Citește și
- 21:00Tensiuni fără precedent pentru Guvernul Veștea. Toți liderii politici, în Parlament pentru votul final
- 20:55Luis Lazarus: „Nu votați guvernul. Robotul Veștea va urma programul lui Bolo!”
- 18:17Situație penibilă pentru Bolojan. Scaune goale când a vorbit
- 18:15Protest la Parlament: Funcționarii publici intră în grevă japoneză în plină învestire a Guvernului
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























