Advertising
Advertising
George Simion, în vizită în SUA cu 30 de parlamentari AUR: discuții despre alegerile anulate și justiția politizată

George Simion, în vizită în SUA cu 30 de parlamentari AUR: discuții despre alegerile anulate și justiția politizată
Scris deRealitatea.NET
Publicat19 ian. 2026, 20:34
Actualizat10 feb. 2026, 13:51
SursăRealitatea PLUS
Problema anularii alegerilor prezidențiale urmează să fie discutată în America. Mâine, liderul AUR, George Simion, se află în Statele Unite ale Americii, unde va fi însoțit de o delegație formată din 30 de parlamentari AUR. Potrivit informațiilor, acesta urmează să discute cu lideri americani despre anularea alegerilor prezidențiale, dar și despre justiția folosită ca armă politică. Totodată, George Simion va avea și întâlniri cu românii din diaspora.
Citește și
- 19:30Miron Mitrea: „Asistăm la cel mai mare jaf la care a fost supus România în ultimii 36 de ani”
- 17:36Nicoleta Pauliuc acuză existența unor campanii coordonate împotriva unor lideri PNL și cere explicații despre rețelele de boți
- 17:17Propunere-surpriză pentru Palatul Victoria. Grupul PACE îl vrea pe Patriarhul Daniel în fruntea Guvernului
- 14:15Planul lui Bolojan pentru putere: să rămână la vârf până la iarnă. Când ar putea fi organizate alegerile anticipate
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























