Advertising
Advertising
Plan ROȘU de intervenție în Dâmbovița; zeci de persoane, inclusiv copii, au ajuns la spital cu simptome de toxiinfecție alimentară

Ambulanță în misiune
Scris deRealitatea.NET
Publicat10 mai 2026, 08:21
Actualizat10 mai 2026, 08:25
Autoritățile din Dâmbovița au activat noaptea trecută Planul Roșu de Intervenție, după ce zeci de persoane care participau la un eveniment au acuzat stări de rău, specifice unei toxiinfecții alimentare. Potrivit ISU Dâmbovița, 30 de oameni, între care doi copii, au ajuns la spital.
Citește și
- 16:22Un asteroid uriaș se apropie de Pământ în această lună, pentru prima dată după 400 de ani
- 15:50Harta radarelor fixe din România în 2026: De ce NU dau amenzi de viteză camerele inteligente CNAIR
- 15:36Arborii pe care NU trebuie să îi plantezi în grădină
- 15:05Acord istoric secret între SUA și Iran: Teheranul renunță definitiv la arma nucleară în schimbul unui ajutor de 300 de miliarde de dolari
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























