Advertising
Advertising
Romprest pierde procesul de milioane de euro. Primăria Sectorului 1 a decis încetarea contractului de salubrizare

Camioane Romprest
Scris deRealitatea.NET
Publicat8 mai 2026, 22:20
Actualizat8 mai 2026, 22:35
Romprest pierde procesul cu Primăria Sectorului 1. Firma de salubritate a atacat în instanță decizia autorităților de a înceta contractul cu operatorul de salubritate, însă magistrații au respins cererea companiei. Aceasta este acuzată că nu și-a respectat obligațiile privind deszăpezirea, iar Primăria Sectorului 1 a decis să penalizeze Romprest cu până la 1,6 milioane de lei pentru fiecare zi în care nu a intervenit, după scandalul străzilor acoperite de zăpadă. Realitatea Plus a solicitat un punct de vedere operatorului, dar până la difuzarea știrii nu a primit nicio reacție.
Citește și
- 21:33Europarlamentarul AUR Gheorghe Piperea, atac devastator la adresa lui Siegfried Mureșan: „Este principalul slugarnic al Ursulei von der Leyen, un vătaf!”
- 21:19Lia Olguța Vasilescu, ironii la adresa USR: „Nu pleacă de la putere nici dacă dau cu apă fiartă!”
- 21:13Criză politică majoră: AUR cere suspendarea președintelui Nicușor Dan după eșecul negocierilor
- 19:13Droguri de mare risc, trimise în închisori prin scrisori. Doi traficanți, arestați, în Mureș
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























