Advertising
Advertising
Podcasturile REALITATEA - Ceva-n PLUS cu medicul ortoped Alexandru Ulici: Când trebuie să mergem cu copilul la control - VIDEO
15 mai 2026, 11:31

Medicul ortoped Alexandru Ulici
Sursă: Realitatea.net
Podcasturile REALITATEA - Ceva-n PLUS cu medicul ortoped Alexandru Ulici. Cunoscutul specialist a dezvăluit când trebuie să mergem cu copilul la un control.
,,Recomandarea noastră este ca, în primele patru săptămâni de la naștere, părinții să vină cu copilul pentru prima ecografie de șold și pentru un control la patru luni. După aceea, la un an și două luni, iar apoi copilul trebuie văzut o dată pe an, până la terminarea creșterii.”
Episodul integral poate fi vizionat pe realitatea.net, vineri, de la ora 15:00.
Citește și:
- 20:28 - Profit de un milion de lei dintr-o firmă privată de ambulanță, deținută de o doctoriță de la Serviciul Județean Bihor
- 14:33 - Remediul natural folosit de generații pentru calmarea durerilor articulare. Cum se folosește pentru a da rezultate
- 09:37 - Un nutriționist celebru avertizează: „Grăsimile pe care le mâncăm ne lovesc direct în inimă”
- 08:55 - Premieră în medicină: un pacient aflat în moarte cerebrală a primit simultan un ficat și doi rinichi proveniți de la porc
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














