Advertising
Advertising
Anca Alexandrescu îl desființează pe Bolojan după ce i-a lăsat românii fără zile libere, dar el nu a fost la Guvern toată săptămâna

Anca Alexandrescu a dat de pământ cu premierul Ilie Bolojan.
Scris deRealitatea.NET
Publicat8 ian. 2026, 15:55
Actualizat8 ian. 2026, 16:02
SursăRealitatea PLUS
Anca Alexandrescu l‑a criticat dur pe premierul Ilie Bolojan pentru faptul că, deși a refuzat să declare zi liberă pe 5 ianuarie și i‑a obligat pe români să meargă la muncă, el însuși nu a fost prezent la Palatul Victoria. Realizatoarea emisiunii „Culisele Statului Paralel” se întreabă dacă șeful Executivului a avut concediu iar dacă nu a avut, când va recupera zilele libere?
Citește și
- 11:43Ionuț Stroe acuză conducerea PNL de „trădare”. Liberalii ar pregăti apropierea de USR și cedarea infrastructurii partidului
- 11:19Blocaj total pentru formarea noului guvern. Mai sunt 48 de ore pentru deblocarea negocierilor
- 07:38Tabăra Veștea continuă disputa cu actuala conducere a PNL. Deciziile de la congres, contestate în instanță
- 07:13Oamenii lui Bolojan, formați la Berlin. Legăturile neștiute și miza de miliarde din spatele numirii premierului
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























