Advertising
Advertising
Amendă de 1.500 de lei pentru românii care au flori în balcon! Situațiile în care pot face și închisoare

Amendă de 1.500 de lei pentru românii care au flori în balcon! Situațiile în care pot face și închisoare
Scris deRealitatea.NET
Publicat1 apr. 2025, 11:44
Actualizat1 apr. 2025, 11:45
Amendă de 1.500 de lei pentru românii care au flori în balcon! Noua lege îi vizează pe cei care stau la bloc și își decorează balcoanele cu tot felul de flori la ghiveci. Dacă un ghiveci cade și provoacă pagube sau vătămări, proprietarul poate fi tras la răspundere civilă sau penală, în funcție de gravitatea incidentului. Iată situațiile în care proprietarii pot face închisoare.
Citește și
- 23:40 Percheziții la angajați CFR din Arad într-un dosar de furt de combustibil. Patru suspecți au fost reținuți
- 21:55Faima l-a costat scump! Influencerul Alin Borcan a fost arestat. Este acuzat că s-ar fi dat drept Piedone în timpul unor controale fictive
- 19:26Intervenție de mare risc în București. Tânăr înarmat cu două cuțite, imobilizat de polițiști după ce a ignorat somațiile
- 17:27Polițist din Olt, trimis în judecată de DNA pentru trafic de influență. Ar fi cerut 6.000 de euro pentru o soluție favorabilă într-un dosar penal
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























