Advertising
Advertising
Claudiu Târziu, reacție în scandalul semnăturilor false: „Așa s-au obișnuit în timpul regimului Băsescu și al binomului Coldea-Kovesi”

Claudiu Târziu, reacție în scandalul semnăturilor false: „Așa s-au obișnuit în timpul regimului Băsescu și al binomului Coldea-Kovesi”
Scris deRealitatea.NET
Publicat5 iun. 2024, 16:22
Actualizat6 iun. 2024, 08:09
Silvestru Șoșoacă a fost ridicat de poliție, miercuri, pentru că și-ar fi depus candidatura cu semnături false. În acest scandal ar fi fost implicați și parlamentari AUR, situație despre care conducerea formațiunii spune că este o încercare a sistemului de a discredita partidul înainte de alegerile de duminică, 9 iunie. Claudiu Târziu a spus într-o declarație de presă că acheta este un abuz și reprezintă “zvârcolirea sistemului disperat că îi scapă puterea printre degete”.
Citește și
- 14:32Sorin Grindeanu: "Olguța spune că nu s-a întâlnit cu Simion. Eu o cred”
- 13:47Diana Buzoianu face mișto de dezastrul de la Cernavodă. Cum dă vina pe social-democrați pentru criză
- 13:35Niculina Stelea (senator AUR): „Economia României se prăbușește sub ochii noștri. Industria scade, prețurile cresc, iar românii sărăcesc”
- 13:04PSD, fără majoritate pentru noul Guvern. Grindeanu: „Suntem cel mai aproape”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























