Uluitor! Nuțu Cămătaru a fost la un pas să devină patronul Stelei + cum s-a ajuns la varianta Gigi Becali

Uluitor! Nuțu Cămătaru a fost la un pas să devină patronul Stelei + cum s-a ajuns la varianta Gigi Becali
Actualul finanțator al celor de la FCSB a preluat gruparea roș-albastră încă din anul 2003, însă detalii mai puțin cunoscute ies la iveală abia acum, la aproape două decenii de la tranzacție!
Concret, rolul de patron al grupării bucureștene i-a fost propus mai întâi lui Nuțu Cămătaru, care însă a refuzat, motivând că nu se pricepe prea bine la fenomen. Astfel, s-a ajuns la varianta ca Gigi Becali să devină acționar majoritar, deoarece afaceristul cochetase deja de mai mulți ani cu fotbalul și știa despre ce este vorba.
Intră pe realitateasportivă.net și citește toate declarațiile lui Nuțu Cămătaru despre cât de aproape a fost să pună mâna pe Steaua București în anul 2003.
Citește și:
- 15:28 - Nadia Comăneci, după ce a fost omagiată la 50 de ani de la Montreal 1976: Tot timpul mi-am dorit să îmi descopăr limitele
- 13:55 - Stadioanele de la Cupa Mondială 2026: topul arenelor care vor găzdui fazele finale
- 23:24 - Scandal uriaș la Câmpina: Antrenor de înot cercetat pentru agresiune sexuală asupra unei minore de 12 ani
- 17:30 - Nadia Comăneci va fi decorată de președintele Nicușor Dan la Palatul Cotroceni. 2026, anul dedicat Zeiței de la Montreal
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News













