Advertising
Advertising
Facturile la gaze naturale sar în aer din aprilie. Ce le-a cerut ANRE tuturor furnizorilor?

Populația și economia vor fi afectate de scumpirea gazelor
Scris deRealitatea.NET
Publicat18 dec. 2025, 16:58
Sursărealitatea.net, realitatea plus
După ce valoarea facturilor la energie electrică a explodat odată cu eliminarea schemelor de plafonare, din primăvara anului viitor românii vor fi loviți și de scumpirea gazelor naturale, ca urmare a liberalizării pieței. ANRE a emis un ordin prin care toți furnizorii de gaze sunt obligați să transmită clienților o informare în care să le explice clar că, începând cu 1 aprilie anul viitor, vor plăti prețul integral, cel din contract, fără nicio subvenție din partea statului.
Citește și
- 22:06Taxe de 100% pentru Europa? Donald Trump amenință statele care vizează companiile tech din SUA
- 16:08Decizie de ultimă oră: 200 de milioane de euro din PNRR merg la privat
- 15:54BNR a înregistrat în 2025 un profit de 2,346 miliarde lei, cu 39% mai mic față de anul anterior
- 14:5815 mașini de lux de peste 1,3 milioane de euro, scoase la vânzare de statul român
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























