Advertising
Advertising
Tată din Arad, condamnat la cinci ani și patru luni de închisoare pentru abuzuri grave asupra propriilor copii

Justiție/ Arhivă foto
Scris de Realitatea.NET Publicat: 12 mai 2026, 12:22
Un bărbat din județul Arad a fost condamnat în primă instanță la cinci ani și patru luni de închisoare pentru violență în familie și rele tratamente aplicate minorilor. Cei doi copii ai săi au povestit autorităților că erau bătuți, înfometați și împiedicați să meargă la școală. Instanța l-a obligat să plătească și 200.000 de lei daune morale celor doi minori.
Citește și
- 13:35Planul SUA în Europa. Secretarul general NATO: „Nu este o retragere”
- 12:12SURSE. Cum arată componența guvernului lui Adrian Veștea
- 12:02Avion prăbușit pe o autostradă din Texas: Pasageri salvați din aeronava în flăcări VIDEO
- 11:44Bărbat cercetat după ce ar fi lovit trei participanți la Bucharest Pride. Polițiștii au găsit arme la percheziții
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























