Lia Olguța Vasilescu îl contrazice pe Bolojan: Liberalii m-au sunat, nu eu pe ei

Olguța Vasilescu/ Inquam Photos/ George Călin
Lia Olguța Vasilescu reacționează dur după ce Ilie Bolojan a acuzat-o că încearcă să sune și să influențeze deputații PNL. Primarul Craiovei a respins acuzațiile și a publicat pe Facebook o dovadă conform căreia, de fapt, cei din PNL încearcă să o contacteze pe aceasta.
Lia Olguța Vasilescu susține că ea a fost contactată de liberali și ironizează întreaga situație. Aceasta se întreabă și dacă PNL a început să decidă cu cine pot vorbi sau nu la telefon liberalii.
Primarul Craiovei spune că „din nou, e ca la Radio Erevan”. Replica vine pe fondul tensiunilor politice dintre cele două partide, după decizia liberalilor de a intra în opoziție și după acuzațiile lansate de Ilie Bolojan privind presupuse încercări de racolare în interiorul PNL.
Citește și:
- 23:36 - Kelemen Hunor: „Nu putem doborî nicio dronă, deși intră peste noi”
- 23:32 - Kelemen Hunor, avertisment dur: „Dacă îl alegi pe Tomac, îl alegi pe Băsescu. Acest guvern este o invenție românească, un monstru când aprinzi lumina”
- 23:07 - Incendiu în apropierea unei pensiuni din Sulina. Pompierii au intervenit cu ambarcațiuni pentru stingerea focului
- 22:44 - Tomac ordonă audit de urgență la companiile de stat pe pierdere: „Vor fi decizii radicale”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














