Advertising
Advertising
Ambulanță înghițită de pavaj. Primarul dă vina pe șofer
13 mai 2026, 23:14

Ambulanță în Arad
Sursă: Realitatea PLUS
O ambulanță a fost înghițită de pavaj într-o piață din Arad. Șoferul a încercat să scurteze drumul pentru a ajunge la un pacient care a leșinat, dar mașina a rămas blocată în pavajul unei fântâni arteziene.
Piața s-a scufundat sub ambulanță
În urma incidentului, a fost chemată o altă ambulanță care a transportat pacientul la special.
La fața locului a ajuns și primarul Călin Bibarț.
În loc să explice de ce a cedat structura, edilul l-a criticat dur pe șoferul ambulanței.
Asta deși zona nu era semnalizată pentru interzicerea accesului auto.
Citește și:
- 23:40 - Incredibil, dar adevărat: Un fost pilot, pus sub acuzare după ce a zburat timp de 16 ani fără licență
- 22:51 - Diferențe salariale în România: 76% dintre angajatori recunosc că plătesc diferit angajații pe funcții similare
- 22:31 - Ziua și mentenanța la ANAF. Site-ul instituției și SPV-ul au picat din nou, la doar 24 de ore de la ultima reparație
- 22:14 - Fost judecător CSM: „Nicușor Dan nu mai poate propune un tehnocrat. PSD are prima șansă la desemnarea premierului”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News













