Alertă de urs în județul Alba! Populația, avertizează prin RO-ALERT

urs
Momente de panică în Săsciori, o localitate de pe Valea Sebeșului, din județul Alba, unde miercuri seară a fost semnalată prezența unui urs. Autoritățile au emis un mesaj RO-ALERT pentru prevenirea populației din zonă.
”În localitatea Săsciori a fost semnalată prezența unui urs. La fața locului se deplasează de urgență echipajul de intervenție al Jandarmeriei Alba, aflat în serviciu, echipat corespunzător pentru alungarea animalelor de talie mare”, a transmis, miercuri seara, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Jandarmi Județean (IJJ) Alba, Raul Crișan.
Pentru prevenirea apariției unor situații de risc la adresa sănătății, integrității sau chiar a vieții populației din zonă, Inspectoratul pentru Situații de Urgență Alba a emis mesaj RO-ALERT.
Citește și:
- 23:40 - Incredibil, dar adevărat: Un fost pilot, pus sub acuzare după ce a zburat timp de 16 ani fără licență
- 22:51 - Diferențe salariale în România: 76% dintre angajatori recunosc că plătesc diferit angajații pe funcții similare
- 22:31 - Ziua și mentenanța la ANAF. Site-ul instituției și SPV-ul au picat din nou, la doar 24 de ore de la ultima reparație
- 22:14 - Fost judecător CSM: „Nicușor Dan nu mai poate propune un tehnocrat. PSD are prima șansă la desemnarea premierului”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News













