Răspunsul liberalilor la invitația Vioricăi Dăncilă: ,,Haideți, pi R pătrat pe stradă!

Friday, 22 November 2019, 13:44, Sursă: Realitatea.NET

Prim-vicepreședintele PNL, Rareș Bogdan, îi comunică, pe Facebook, candidatului PSD că  ,,președintele Iohannis dezbate cu oamenii, în stradă, în săli, răspunde la întrebări, aduce argumente. Acesta îi sugerează doamnei Dăncilă să iasă în stradă și să dezbată cu oamenii.

Adaugă părerea ta

Redăm postarea lui Rareș Bogdan: 

,,Văd că șefa PSD iar se face că vrea să participe la o dezbatere cu președintele Românei. Îi comunic faptul că domnul Presedinte Klaus Iohannis dezbate cu oamenii, în stradă, în săli, răspunde la întrebări, aduce argumente... Și au fost multe întrebări zilele astea, la Baia Mare, Bistrița, Ploiești, Galați, azi suntem la Bacău - tot atâtea locuri unde șeful statului a discutat/discută cu cetățenii. Dar o face sincer, fără minciuni, fără a amăgi oamenii. Ca un om serios, cu conștiință. Domnul Iohannis a fost la Zagreb, la summitul liderilor PPE, alături de Angela Merkel, Ursula von der Leyen și Donald Tusk, premierul Greciei, Kiriakos Mitsotakis si fostul si viitorul cancelar al Austriei, Sebastian Kurz, să dau numai niște exemple. Adică lideri, doamnă Dăncilă, viziuni, argumente, proiecte, progres. Vă sunt cunoscuți termenii aceștia?

Doamna Dăncilă, cred că stați închisă în birou și visați cai verzi pe pereți, iar din când în când intră câte-un sfetnic și vă spune „ieșiți, doamnă, de sub masă, că nu vine nimeni să vă reproșeze minciunile pe care le-ați spus, vă păzim noi!”. Mai ales după desecretizarea Raportului 10 august... Manipulările PSD, de cea mai joasă speță, ies la iveală, iată! Ieșiți, doamnă, dintre cei 4 pereți, mergeți în stradă și vorbiți cu oamenii, dezbateți cu ei, vedeți ce vă spun!

Măcar un duș rece, din când în când, un șef de partid, chiar și așa, instalat de un infractor, trebuie să facă, să se trezească! Aveți curaj să dați ochii cu România normală, cea pe care ați umilit-o, ați mințit-o, ați luat-o de neroadă, ați bătut-o pe 10 august, ați gazat-o? Aveți curaj să le spuneți românilor de ce ați ajuns pe primele pagini ale ziarelor de pe glob? Aveți curaj să le explicați oamenilor de ce ați angajat numai copii, nepoți, amante, iar pe cei competenți i-ați invitat să plece la mii de kilometri, cu lacrimi în gât? Aveți curaj să le spuneți părinților lor de ce au plecat copiii lor din țară? Aveți curaj să le spuneți românilor de ce ați legiferat exclusiv pentru un grup infracțional? Aveți curaj să le spuneți cum ați făcut averi de faraoni în timp ce electoratul vostru sărăcea? În stradă, printre oameni, acolo e dezbaterea! Haideți, pi R pătrat pe stradă!

Comentarii Existente
2019-11-22 14:32:01
Suflete Moarte

Ca întotdeauna, Rares Bodgan, spune lucrurilor pe nume cu subiect si predicat, nemțeste. Bravo!

2019-11-22 14:54:42
Matematicianu Lupeste

Cineva ar trebui sa intrebe toti acesti Raresi Bogdani, Aline Gorghiu sau Turcani, ce e ala PI? As fii surprins sa vad ca macar 1 din 1000 liberali care cunosc raspunsul fara sa caute pe net (ca asa toti analfabetii sunt doctoranzi in PI si raze). PS1: matematica nu inseamna sa memorezi formule (recunosc ca asa se preda pe vremea cand erau eu in scoala). Matematica inseamna sa intelegi de ce o formula e aia care e, sa o reinventezi, sa o redescoperi, sa o demostrezi. Cand stii sa demonstrezi ca 1+0=1 atunci inseamna ca stii si ce inseamna 1, si ce inseamna 0 dar si ce inseamna operatorul +. Cand stii doar formula nu esti decat un papagal (inutil). PS2: l-as intreba pe deshteptul de Rares Bogdan ce-i ala un numar imaginar, cum il putem reprezenta si cum il putem folosi in viata de toate zilele. Notiuni de liceu, el zice ca are liceul. Daca nu stie inseamna ca bacul l-a luat cu copiute. Sau e prost.

2019-11-22 16:15:40
Stumper

@Matematicianul Lupeste... O sa incerc sa fiu cat se poate de scurt, calm si la obiect... Poate e asa cum zici tu ca daca le pui aceasta intrebare la liberali abia daca o sa primesti un raspuns corect, DAR...exista un MARE DAR. Veorica noastra, dupa ce ca s-a facut de tot rahatul cu acel raspuns, a mai si bagat mana in el sustinand cu tarie ca a mai dat si meditatii la copii. Macar se scuza, zicea ca a avut un lapsus si te asigur eu ca nu se ajungea la atata circ pe seama ei. Dar asa e ea...mai proasta de fel. Plus ca mai e o chestie...poate unii nu au facut matematica in liceu (sau foarte putina). Acelor persoane ce le faci, ii faci prosti ca nu stiu o formula matematica? Ia hai...spune-mi care este aria unui hexagon regulat sa vad daca stii, dar fara sa cauti pe Internet. Tare in gura esti, pacat ca pe langa esenta subiectului.

2019-11-22 16:44:33
pitagora

@Stumper Rares Bogdan si Orban imi aminesc de genul Vadim Tudor si Paunescu, diferenta intelectuala este uriasa intre fostii si actualii bufoni ai regelui, o sa-mi para rau sa am iar dreptate dar vom avea inca 5 ani irositi si imi este teama ca un presedinte cu partidului lui si cu astfel de aplaudaci sa nu inceapa chiar sa creada ca este cineva....pentru ca nu este.....zero...vid dureros...app de vid dureros..te-a durut vreodata capul ?

2019-11-22 16:53:04
aiacucoasa

@ Suflete Moarte daca ne spui care este subiectul si care este predicatul din aceasta propozitie te credem ca Rares Bogdan se exprima nemteste, altfel ramane un aplaudac mioritic ca si tine, apreciez onestitatea chiar esti un suflet mort, pacat ca nu te-au si ingropat.

2019-11-22 17:20:42
Stumper

@pitagora... Hai ca da...dati-va toti matematicieni... tipic acestui popor. Eu nu spun ca daca iese Iohannis presedinte (lucru care mai mult ca sigur ca se va intampla si sper intr-un procentaj umilitor pentru PSD) o sa o ducem ca in occident, dar femeia asta (macar apreciaza ca am numit-o femeie) ar fi in stare sa ne dea pe mana rusilor in urmatoarea secunda daca ar iesi presedinte. Nu va este indeajuns cati criminali au scos din puscarii, cate adolescente si copile au fost batute, violate si traficate, cate pensii speciale si-au dat intre ei, cati oameni au fost gazati si batuti pe 10 august anul trecut, cate legi schimbate de pe o zi pe alta ca sa nu mai zic de sistemele de educatie si sanatate, cazul Colectiv si Caracal? Sa inteleg ca nu...stati si va bucurati la o marire de pensie cu 20-30 lei (pe ideea...ce dracu ma bucur de pensie ca altceva nu mai am de facut, sa se lupte generatia noua cu astia). Si da...ma doare capul (dar nu ca este vid) ca pupati in cur o proasta si o analfabeta. S-a trezit pana si Moldova, care pana la aceste alegeri tinea sus si tare cu PSD. A mai ramas Oltenia care o sustine (majoritar) pe Dancila. Hmm...o exista oare vreo legatura intre cazul Caracal si voturile pentru PSD venite din Oltenia? Si apropo, daca esti aceeasi persoana vezi ca nu ai raspuns la intrebarea de matematica (PE) care ti-am pus-o.

2019-11-22 19:42:32
Gabriel

Si totusi,mai su t unii dintre noi care au curajul sa intrebe de ce pare pana mai ieri erati aliati,voi cei din pnl cu cei din psd,de ce ne credeti atât de prosti încât să nu vedem ca tot circul asta e de fatada,iar pe la spatele nostru va dati mana pentru a colabora asa cum a-ti facut o in ultimii 30 de ani la inrobirea oamenilor de rand,la distrugerea Țării??

2019-11-22 21:35:23
goidea gica

Mai taranule la vot ai nevoe de toti oameni chear si de cei care nu stiu Pi,R patrat ca alfel ar trebui sa spui sa voteze numa cei ce stiu un anumr lucru .

2019-11-22 22:49:52
Paine si circ in Romanica

Sa se duca Cap de Penis pe strada pe unde doreste el sa intrebe 4x4=? sa vada Realitatea, sa nu mai fie asa mirat. Cand stai la Bruxelles sau bei cafeaua frecvent pe Champs Elysees sau faci cumparaturi in London te crezi un fel de guru si uiti de cei multi facand misto pe Fuckbook. Reprezinta-i si pe astia nestiutori barosane! Nu o sa stai toata viata la Bruxelles, tot in Romanica vei veni si aceeasi intrebare va avea raspuns gresit.

Alte articole din: