Articolele din categoria POLITICĂ:

Emmanuel Macron și Ilie Bolojan/ Profimedia
Cum vor sorosiștii lui Macron să pună mâna pe România. ANALIZA EVENIMENTELOR
Franța pare să decidă viitorul României după anularea alegerilor! Sunt concluziile la care ajungem după șirul evenimentelor în care oficialii de la Paris aplaudă frenetic anularea turului 2 și blocarea lui Călin Georgescu. Interferențele par să se contureze odată cu demiterea lui Iohannis de la începutul lunii februarie, iar de atunci Ilie Bolojan face tot ce îi dictează Macron în timp ce sfidează semnalele clare venite din America. În decurs de câteva săptămâni, ambasadorul Franței s-a întâlnit cu judecătorii CCR, Bolojan s-a întâlnit în secret cu soroșistul Nicușor Dan, și mai mult, l-a numit chiar pe subalternul lui Macron de la Bruxelles, Dacian Cioloș, consilier prezidențial, iată șirul evenimentelor care arată că România ajunge să facă ce îi dictează Franța. 
Vasile Bănescu, membru CNA
A apărut ÎNREGISTRAREA cu momentul în care Bănescu îl atacă pe Marius Tucă: halucinant, cum pune problema membrul CNA
A apărut înregistrarea în care membrul CNA, Vasile Bănescu a cerut public interzicerea emisiunii de pe canalul de Youtube a jurnalistului Marius Tucă. În urma scandalului uriaș în care toată presa, inclusiv premierul Marcel Ciolacu și fostul premier Adrian Năstase i-au luat apărarea, Bănescu a dat înapoi și și-a cerut scuze pe pagina sa de Facebook. Totul după ce un ONG i-a cerut acestuia să își dea demisia. 
Crin Antonescu
Crin Antonescu aruncă bomba: Băsescu a câștigat alegerile datorită lui Maior și Coldea. Cum îi caracterizează pe Victor Ponta și Nicușor Dan
Băsescu a câștigat alegerile cu generalii Maior și Coldea. Este declarația explozivă făcută de Crin Antonescu despre fostul președinte pe care îl acuză că a avut serviciile în spate. Mai mult, candidatul coaliției PSD-PNL-UDMR torpilează rivalii săi și spune că Ponta este un trădător, iar Nicușor Dan este un personaj viclean. 
Capitala, lăsată în paragină de primarul care se visează președinte! Parcul Herăstrău, planșeul Unirii și lipsa căldurii și a apei calde, printre probleme
Capitala, lăsată în paragină de primarul care se visează președinte! Parcul Herăstrău, planșeul Unirii și lipsa căldurii și a apei calde, printre probleme
Nicușor Dan recurge la strategii disperate pentru a obține voturi. A lăsat Primăria Capitalei de o parte, când aproape a intrat în colaps administrativ, și se ocupă de filmulețe pe tiktok. Edilul încearcă să își atragă votanți filmându-se ori că se tunde, ori că mănâncă o shaorma. Asta în timp ce bucureștenii îl blamează și spun că trebuia să rezolve problemele din București înainte să viseze la cea mai înaltă funcție în stat.
Victor Ponta
Marionetele fugarului Ghiță îl vor pe Ponta președinte. SCENARII-BOMBĂ pentru campanie: ce se pregătește
Sistemul este disperat după ultimele sondaje care îl dau pe George Simion favorit pentru scaunul de la Cotroceni. A început un val de atacuri mizerabile ale marionetelor care vor să îl ridice pe Victor Ponta, cel care se folosește de fiecare dată când are ocazia de numele lui Călin Georgescu în încercarea de a mai câștiga câteva voturi. Suveranistul vopsit se pune mai presus de lege și spune că dacă va ajunge președinte va închide dosare, iar oamenii care spun adevărul sunt linșați la televiziunea condusă de infractorul fugar Ghiță. Totul pentru a-l pune pe Victor Ponta în fruntea țării.
George Simion / Foto: Inquam Photos/Octav Ganea
George Simion, liderul suveraniștilor, mesaj dur pentru contracandidații săi: Respectați Constituția și poporul român!
George Simion a adresat un mesaj prin care le spune contracandidaților săi la alegerile prezidențiale că pentru a fi și ei în preferințele românilor așa cum sunt suveraniștii trebuie să învețe să respecte constițuția și mai ales poporul român. Totul vine după scandalul anulării turului doi al alegerilor prezidențiale care a scos mii de oameni în stradă.