Advertising
Advertising
Noi NEGOCIERI la Ministerul Muncii pe Legea salarizării: tensiunii sociale uriașe

Dragoș Pîslaru
Scris deRealitatea.NET
Publicat4 iun. 2026, 09:25
SursăRealitatea PLUS
Joi dimineață a începe o nouă rundă de negocieri pe Legea salarizării. La Ministerul Muncii ajung reprezentanții administrației locale. Consultările vin în plin val de proteste. Românii sunt nemultumiți de faptul că veniturile lor scad drastic în timp ce demnitarii urmează să primească bani în plus.
Citește și
- 13:35Planul SUA în Europa. Secretarul general NATO: „Nu este o retragere”
- 12:12SURSE. Cum arată componența guvernului lui Adrian Veștea
- 12:02Avion prăbușit pe o autostradă din Texas: Pasageri salvați din aeronava în flăcări VIDEO
- 11:44Bărbat cercetat după ce ar fi lovit trei participanți la Bucharest Pride. Polițiștii au găsit arme la percheziții
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























