Advertising
Advertising
Intervenție dificilă în Munții Maramureșului. Doi tineri ucraineni, unul în stare critică, au fost recuperați de salvamontiști

FOTO: Facebook
Scris de Realitatea.NET Publicat: 4 iun. 2026, 09:19
Doi cetățeni ucraineni care au traversat granița în România prin Munții Maramureșului au fost salvați de echipele Salvamont și ale Poliției de Frontieră, unul dintre ei aflându-se în stare gravă, a anunțat joi Dan Benga, directorul Serviciului Public Județean Salvamont Maramureș.
Citește și
- 16:22Un asteroid uriaș se apropie de Pământ în această lună, pentru prima dată după 400 de ani
- 15:50Harta radarelor fixe din România în 2026: De ce NU dau amenzi de viteză camerele inteligente CNAIR
- 15:36Arborii pe care NU trebuie să îi plantezi în grădină
- 15:05Acord istoric secret între SUA și Iran: Teheranul renunță definitiv la arma nucleară în schimbul unui ajutor de 300 de miliarde de dolari
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























