Actual· 1 min citire

Alimentarea cu gaze în Ilfov și în zona de centură a Bucureștiului, reluată miercuri seară

18 iul. 2018, 11:34
Alimentarea cu gaze în Ilfov și în zona de centură a Bucureștiului, reluată miercuri seară

Alimentarea cu gaze în Ilfov și în zona de centură a Bucureștiului, reluată miercuri seară

Realitatea.NETArticol scris de Realitatea.NET
Sursă: REALITATEA.NET

Alimentarea cu gaze naturale în zona şoselei de centură a Bucureştiului, judeţul Ilfov, se va relua începând cu ora 18:00, informează Distrigaz Sud Reţele.

"În urma unei agresiuni asupra reţelei de distribuţie a gazelor naturale produse de către o companie care efectua lucrări de instalare a unor cabluri electrice ieri, 17 iulie, ora 22:00, Distrigaz Sud Reţele a fost nevoită să sisteze alimentarea cu gaze naturale în zona şoselei de centură a Bucureştiului, judeţul Ilfov, pe străzile Şoseaua de Centură, Teişani, Codrii Cosminului, Pădurea Pustnicu, Pădurea Neagră. În urma acestei situaţii, s-a sistat alimentarea cu gaze naturale pentru circa 2.400 de clienţi casnici şi non-casnici", se spune într-un comunicat al companiei.

Până la ora 18:00, pentru evitarea producerii unor evenimente nedorite, rugăm clienţii să verifice dacă aparatele de consum sunt închise, inclusiv aparatele automatizate şi cele cu flacără de veghe.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual