Dosarul generalilor. Dumitru Dumbravă a semnat controlul judiciar: „Nu-mi fac apărările la televizor”

Dosarul generalilor. Dumitru Dumbravă a semnat controlul judiciar: „Nu-mi fac apărările la televizor”
Generalul Dumitru Dumbravă, omul din spatele mafiei lui Coldea, a ajuns, luni, 3 iunie 2024, la secția 11 de poliție din Capitală. La ieșire, acesta a răspuns sfidător întrebărilor jurnaliștilor și a spus că îl cunoaște de puțin timp de Cătălin Hideg, omul care a denunțat caracatița coldistă la DNA. Mai mult, a mai spus acesta ca NU vrea să-și facă apărarea la televizor.
Referitor la ce fel de consultață oferea pentru Doru Trăilă, Dumbravă a răspuns: „Asta vă pot zice dacă întrebați la biroul de presă, la DNA, și veți primi toate datele. Nu fac apărările la TV, sunt organele statului, sunt instranțe, voi face tot ce trebuie. Nu am cum să zic lucruri care ar influența martorii, denunțătorii, Hideg are povestea lui. V-am explicat că nu pot să dau explicații, nu-mi fac apărările la presă”, a spus Dumitru Dumbravă.
Doru Trăilă, legături strânse cu FRF. Cum a ajuns avocatul mafiei lui Coldea să fie respectat în lumea fotbalului. Legăturile cu Dosarul Transferurilor
Întrebat dacă a avut conversații cu Laura Codruța Kovesi, Dumbravă a spus: „Sunt parte a teoriei conspirației. (Lucruri care apar în stenograme?) Evident, apar în stenograme sau ce a înregistrat Hideg, vedem daca sunt coroborate cu alte probe”.
Dumbravă a declarat că îl știe de puțin timp pe Cătălin Hideg. Despre relatările acestuia potrivit cărora ar avea multe telefoane în birou, Dumbravă a afirmat: „Sunt generația nativilor digitali. Îmi trebuie o stație de încărcare”.
Coldea și Dumbravă, profituri uriașe din consultanță! Cum s-au îmbogățit generalii statului paralel: Cifre BOMBĂ
Citește și:
- 23:59 - Senatul schimbă regulile pentru deținătorii de câini: interzis lanțul permanent și limită de 2 ore pentru legare
- 23:52 - Facultatea de Istorie din București, protest față de eliminarea disciplinei ca probă obligatorie de Bacalaureat
- 23:44 - Zi de foc în Ucraina. Autoritățile au ordonat evacuarea a mii de civili din regiunea Harkov
- 23:33 - Miruță l-a anunțat pe Nicușor Dan despre situația șefului Statului Major: Dacă va cere informații suplimentare, vom pune la dispoziție
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














