Dăncilă îi cere socoteală lui Iohannis pentru telefoanele date de la Cotroceni. "Este inacceptabil ..."

Monday, 18 November 2019, 18:58 Sursă: Realitatea.NET

Viorica Dăncilă nu se lasă în războiul privind confruntarea cu Klaus Iohannis. Într-un mesaj postat luni seara pe Facebook, Dăncilă îi cere socoteală președintelui pentru telefoanele date de la Cotroceni.

Adaugă părerea ta

Preşedintele PSD, Viorica Dăncilă, îi solicită şefului statului, Klaus Iohannis, "să lămurească urgent" dacă a folosit resursele Administraţiei Prezidenţiale pentru a lansa invitaţiile la evenimentul pe care îl organizează marţi în calitate de candidat al PNL la actualele alegeri.

"Am văzut astăzi în presă că mai mulţi dintre cei care au fost invitaţi la evenimentul candidatului PNL, Klaus Iohannis, au fost sunaţi de la Administraţia Prezidenţială. Preşedintele trebuie să lămurească urgent dacă este adevărată această informaţie şi, dacă da, de câte ori a folosit resurse ale Administraţiei Prezidenţiale în organizarea propriei campanii electorale. Este inacceptabil ca preşedintele României să apeleze la fonduri bugetare sau la oameni plătiţi de contribuabili pentru a organiza activităţi de natură electorală, adică în folos politic propriu. Aşteptăm aceste lămuriri din partea candidatului PNL", a scris Dăncilă, luni, pe Facebook.

Preşedintele Iohannis a declarat luni că Viorica Dăncilă nu va fi primită la dezbaterea organizată marţi, de staff-ul PNL, la Biblioteca Centrală Universitară, dacă aceasta va veni acolo.

"Nu va fi primită, fiindcă nu este o dezbatere la care am invitat pe cineva. Este o discuţie cu jurnalişti, formatori de opinie, pe care eu am organizat-o, la care eu i-am invitat şi vom avea o discuţie aşezată, foarte interesantă, sper, despre mandatul care a trecut şi despre mandatul care sper să fie", a afirmat, luni, Iohannis.

Sursa foto: Inquam Photo

Comentarii Existente
2019-11-18 19:21:37
nonu

nu cred ca cineva cu scaun la cap isi poate imagina pe Dancila Presedinte...pai cat de porst poti sa fii numai sa gandesti nu sa te si duci la o astfel de dezbatere fara invitatie sau accept....

2019-11-18 19:34:03
Paine si circ in Romanica

Traim intr-un film lung, sovietic si de bataie. Ala are poezia invatata si asta zgarie la usa... Ciudat neam de oameni, dupa atata Comunism sa inmoi stampila pe relicvele astea? Schimbarea la fata numai in religie se intampla.

2019-11-18 19:42:57
Mihai

Cat de mult isi doreste saraca Viorica sa fie presedinte. A-i grija Johanis sa nu cumva sa iei cu tine un pix inafara Cotoceniului ca Viorica are ochii pe tine. Cand mai dai telefon mergi in parcare sau pe trotuar si nicidecum in interiorul Cotroceniului, altfel e mare bai, Viorica te vede. Singurul telefon e OK, atunci cand o suni pe ea. Doar sti ca asteapta...

2019-11-18 19:57:26
adrian

Idioata asta arata pe zi ce trece ca masarda ei este plina cu paie mucegaite.

2019-11-18 19:58:53
Udi

Decăt să votez un papagal mai bine o votez pe țața floașca.

2019-11-18 20:31:13
Mircea

Arianul hitlerist o da in bara daca nu vorbeste cu Dancila. Starneste populatia la vot iar cei multi sunt cu Dancila, restul s-a testat puterea lor in aceste ultime alegeri.

2019-11-18 20:32:14
Damis Locai

Cred ca cel mai bine se “ bucura “ Rareș Bogdan , nedimtitu’ Asta care a luat de zile salariu de la Realitatea TV și acum face pe fecioara Maria!!! Ești un mare impostor politic, care dădeați din clanța cu o ura bolșevică dar încasau sute de mii de lei pe an!!! Sa va fie Rușine lichea ordinara !!!!! Sa nu vorbiti de moralitate ca ești o mare jigodie !!!!

2019-11-18 20:51:26
Marius

Fă proasta României, vezi ca are abonament cu minute incluse, nu te mai agita ca o maimuță-n cușcă, faci naibii vreun AVC și pierde țara o așa "valoare" cum rar se găsește pe pământ. Dacă în România încă mai sunt tembeli care votează această caricatura bipedă, atunci ne merităm soarta.

2019-11-18 21:14:48
anonim

Proasta poporului cere socoteala ? Sa spuna ea de ce a luat atatia bani imprumut pe socoteala Romaniei si ce a facut cu ei, sa spuna cat a a platit Statul Roman pentru fataielile Frosei cu coc fals si colectie de brose prin Orient si state unde nu a facut decat sa cersesca bani cu dobanda mare si sa promita tampenii. Sa spuna dama cu bureti cat s-a platit din banii statului pentru tratamentele estetice de remodelare si botoxare/pavoazare in vederea pozelor de campanie pentru impresionarea pensionarelor ce nu au bani de tuns parul ?

2019-11-18 21:37:50
Vlad

Clar punem la indoiala capacitatea lui Iohanis de a lua decizii imediate privitoare la evolutia Romaniei. Martalogul nu-i face fata nici macar lui Dancila!!! S-a speriat de penibilul situatiei in confruntarea cu Ponta, de atunci nu l-am vazut discutand public cu cineva. Memoreaza si reda ca la catedra l-a cuprins frica. Hitleristul asta trebuie sa ne dovedeasca capacitatea spontana in luarea deciziilor altfel nu poate fi seful Armatei Romane.

2019-11-18 22:10:12
Puscarie

Dragnea si alte persoane fac puscarie exact pe tema asta. Vine vremea pierderii imunitatii, vremea justitiei normale, pe asta de acum tragem apa pe ea.

2019-11-18 22:45:21
Maru

Proasta asta de Dancila ce vrea sa faca acum? Tu de cate ori ai folosit fă telefonul de serviciu pentru orice...numai de munca nu?? Esti chiar tupeista..sa-ti fie rusine TIE .

2019-11-18 22:54:16
Maru

Apropo..... Cum doamna????dumneavoastra ii tineti SOCOTEALA lui Iohanis?.....sunteti o Doamna ce.....dumneavoatra.....

2019-11-18 22:58:49
Puscarie

Oamenii care lucreaza in AP sunt platiti de el din bani personali? Sunt folositi in campanie in afara orelor de program? Daca nu atunci nu-i nici o diferenta intre ce face el si ce a facut Dragnea vis-a-vis de Puscarie. Dreptatea este tot timpul de partea noastra, timpul va demonstra situatia asta.

2019-11-18 23:01:20
Fara alogeni in functii publice ! Fara neocomunismul ue !

Iohannis, acest Fujimori corupt și trădător al României Posted by justitiarul 1 hour ago Nu știu dacă vă consolează cu ceva, dar nu suntem chiar singurii din lume care am acceptat să fim conduși de un minoritar etnic și corupt până în măduva oaselor: trafic internațional de copii, furt de case prin uz de fals, șef al mafiei imobiliare sibiene și retrocedări frauduloase prin abuz de putere și incompabilitate, el retrocedând, ca primar, imobile către un o.n.g. (FDGR) condus tot de de el, după ce acesta s-a declarat oficial, prin instanța de judecată, succesor al unei organizații hitleriste din Al Doilea Război Mondial! În această circumstanță, a etnicului minoritar corupt așezat de alții în fruntea unei țări, merită menționat faptul că Iohannis Klaus Werner este al doilea etnic minoritar și corupt devenit președinte, la nivel mondial, după fostul președinte al republicii Peru, japonezul Alberto Fujimori.  Acesta a condus Peru din 1990 până în noiembrie 2000 (tot 10 ani, ca Băsescu și probabil Iohannis!), acum fiind în pușcărie cu o condamnare la 25 de ani de închisoare. Alberto Fujimori fost „ales” preşedinte într-o țară latină tot pe considerentul că japonezii sunt mai corecţi decât peruanii, ca și legenda cu nemții mai cinstiți ca românii și ca restul omenirii. S-a văzut cât sunt nemții de corecți, când cu înșelăciunea mondială numită Volkswagen! La fel și cu corectitudinea japoneză a lui Fujimori. Atât de corect a fost şi acela, încât a jefuit ţara şi a fugit în anul 2000, din Peru în Japonia, ca să scape de o condamnare pentru deturnări de fonduri și crime politice! Când a luat viteză spre țara de proveniență, Alberto Fujimori era președintele în funcție al Perului. Alberto Fujimori  execută o condamnare de 25 de ani în Peru pentru corupție (delapidarea a 15 milioane de dolari) și încălcări ale drepturilor omului (crime și sterilizări), fiind extrădat de Chile în septembrie 2007. A fost arestat în Chile pe baza unui mandat internațional, în anul 2005, după ce Japonia refuzase să-l mai găzduiască, fiind astfel obligat să se refugieze tot în America de Sud. Se vede treaba că peruanii tot nu s-au învățat minte, din moment ce Keiko Fujimori, fiica fostului președinte ajuns acum pușcăriaș, a câștigat primul tur al alegerilor prezidențiale din 10 aprile 2016, al doilea tur fiind programat în 5 iunie.Este demn de menționat și concurența pe care a devansat-o japoneaza Keiko Fujimori în primul tur de scrutin, contracandidații ei fiind un evreu polonez și o franțuzoaică. Se vede treaba că peruanii băștinași au interzis la președinția propriei țări! A câștigat alegerile evreul Pedro Pablo Kuczynski sosit din șerpăria cămătarilor sioniști de la Banca Mondială, acesta fiind președintele Perului doi ani, din 28 iulie 2016 până în 23 martie 2018. Acesta, ca funcționar al Băncii Mondiale a avut cetățenie americană până în noiembrie 2015, când a renunțat la ea pentru a putea candida la președinția Perului. Pedro Pablo Kuczynski În perioada cât a fost președinte, mai precis în 24 decembrie 2017, ovreiul globalist Pedro Pablo Kuczynski l-a grațiat pe escrocul japonez Alberto Fujimori, tatăl fostei sale contracandidate. „Corb la corb nu-i scoate ochii” și nici un alogen coruptla unui alt alogen la fel de corupt și criminal pe deasupra. Grațierea cunoscută sub numele de „Indulto de Navidad” (Grațierea de Crăciun) a stârnit proteste în Peru. Protestatarii l-au acuzat pe Kuczynski de corupție, susținând că acesta a răsplătit-o pe Kenji Fujimori care i-a asigurat succesul în alegeri. Ovreiul a fost forțat să-și anunțe demisia în 21 martie 2018, după ce mass-media peruană a fost invadată de dovezi, incusiv video, privind implicarea lui Kuczynski în acte de corupție. Boșorogul japonez nu a stat prea mult în libertate. În 3 octombrie 2018, grațierea lui Fujimori a fost anulată de Curtea Supremă din Peru și după o perioadă de spitalizare s-a întors la închisoare în 23 ianuarie 2019. Deci, în concluzie, e musai ca Peru să fie condus permanent de alogeni, ei, autohtonii, nefiind capabili să se conducă singuri! Parcă am mai văzut „desenul” acesta undeva, cu un alogen trădător, fidel intereselor străinilor, ajuns președinte peste turma băștinașilor cu creierii spălați și care numește, la rândul lui, tot alogeni trădători ca premieri, șefi ai serviciilor secrete, ambasadori sau consilieri prin preajma lui… Statele ale căror interese sunt reprezentate de Klaus Werner bIohannis îl răsplătesc poe acesta pentru merite și servicii deosebite în slujba lor. (Click pe imagine pentru mărire!) În ceea ce privește consecvența celor din Peru, se pare că sunt alții care ne depășesc în naivitate… asta ca să nu-i spunem fățiș prostie! Oare ce s-ar întâmpla dacă ar intra Traian Băsescu la pușcărie și după aceea, pe model peruan, românii ar alege-o pe Elena Băsescu (EBA) ca președinte? Nu-i exclus să demonstrăm, totuși, că suntem campioni mondiali la tembelism! Avem ocazia să facem asta în 24 noiembrie 2019, dacă îi vom asigura impostorului de la Cotroceni, prin votul nostru, încă cinci ani de huzur în lux, cu alai împărătesc, onoruri și vacanțe pe plaje exotice, simultan cu sinuciderea noastră ca neam și deschiderea largă a porții către jefuirea totală a țării și dezmembrarea României.                                                     Marius Albin MARINESCU PS: Nu am insistat în articolul acesta asupra acuzațiilor de corupție. Pentru cârcotași, prezint mai jos articole de investigații, semnate de mine, unde se regăsesc acuzele respective, susținute de dovezi indubitabile. Despre traficul de copii aici: Este incontestabilă implicarea lui Klaus Werner Iohannis în traficul internaţional de copii! Atenție, eu nu i-am acuzat pe soții Iohannis de trafic de copii pentru organe fiindcă nu am avut dovezi! Cel care a făcut-o a fost Dan Tăpălagă, actualul pupincurist prezidențial, în anul 1997. Eu am acuzat familia Iohannis de trafic internațional de copii, acuzație pe care o mențin și acum, chiar dacă acei copii trăiesc. Despre furtul a două case, din patrimoniul statului român, de către familia Iohannis, aici: Regele Soare, nemulțumit că Justiția i-a luat o casă și l-a lăsat cu ochii în soare! Despre mafia imobiliară din Sibiu, condusă de Klaus Iohannis puteți să citiți aici: Doamna Kovesi, cu mafia imobiliară sibiană care a jefuit statul ca și mafia ANRP, cum rămâne? Despre altă mafie imobiliară, de data aceasta pe criterii entice, aici: Jaf imobiliar la Sibiu, retrocedări ilegale către FDGR, succesor al organizaţiei naziste Grupul Etnic German  http://www.justitiarul.ro/iohannis-acest-fujimori-corupt-si-tradator-al-romaniei/ UN CAZ SCOALA, UN EXEMPLU PENTRU CEI CARE "AU INDRAGIT STRAINII", IN CARE VEDEM CUM IUDEOMASONII OCUPA INSTITUTIILE UNUI POPOR CU ALOGENII LOR, TRANSFORMANDU-L IN POPULATIE, MANIPULAT SI BATJOCORIT CU "ALEGERILE" LOR, ADUCAND LA "VOT", POPULATIA SPALATA PE CREIER SA ALEAGA INTRE DOUA RELE, RELELE LOR : DOI CORUPTI, CONTROLABILI, SANTAJABILI, UNUL ALOGEN, ALTUL COADA DE TOPOR...SAU DE CE NU, SA SE IMPLINEASCA CULMEA INDOBITOCIRII SI SPALARII PE CREIER : DOI ALOGENI...PENTRU CA AUTOHTONII SANT, NU-I ASA : "CORUPTI", "HOTI", VAI DE EI....SI LE TREBUIE "JUSTITE INDEPENDENTA" SI STAT DE "DREPT", DAR NUMAI "JUSTITEA" AVIZATA SI PREMIATA DE AMBASADELE LOR, SI NUMAI STATUL LOR DE "DREPT", ALTFEL NU...CA NU MAI E "DEMOCRACY" SI..."VIN RUSII"...!

2019-11-19 05:05:57
Aberatii comunistoide ale ciumei rosii capitaliste ...

Fara RASISTI si EXTREMISTI kaghebisti in functii publice ! E de 10 ori mai bun un etnic german sau hungur decit o conserva ruseasca sau sluga unei conserve rusesti ! Romanii au fost impanati de adormitii lui poontin care acum creeaza DISCRIMINARE si promoveaza RASISMUL si conflictele etnice !!! Nici copii nu o pot vota pe vasilica doar pe principiul ca este din teleorman !!! E ridicol sa ajungi sa fii reprezentat de papusi INUTILE societatii ! Romania nu este un stat MAFIOT al unei gasti de infractori care folosesc o aparenta de democratie pentru a JEFUI si degenera o tara ! In ROmania doar hotii, de toate etniile, pot fi considerati ALOGENI ! In rest in Romania sint numai ROMANI !!! Fascismul ciumei rosii trebuie sa inceteze !!!

2019-11-19 06:18:48
Paine si circ in Romanica

A aparut KGB! Apropos, din ce au trait si traiesc fratii Orban sau familia de bujetari Turcan spre exemplu? 1 mie euro pe luna? Santa Klaus am inteles din meditatii si chirii.

2019-11-19 08:24:24
Deci s-au dat telefoane...

bine bre, si a fost coada?d-alea dela blec fraidei?aveam si eu nevoie de unu, ce rau imi pare!bine ca stiu pt data viitoare.VOTATI JOHANNIS!

Alte articole din: Ultimele Stiri