Actual· 1 min citire

Zece pompieri din Negrești-Oaș, infectaţi cu Covid-19

Zece pompieri din Negrești-Oaș, infectaţi cu Covid-19

Zece pompieri din Negrești-Oaș, infectaţi cu Covid-19

Scris de Dana Bărăgan Publicat: 17 aug. 2020, 10:11

Zece pompieri din cadrul Secției Negrești-Oaș a Inspectoratului Județean pentru Situații de Urgență (IJSU) Satu Mare au fost confirmați pozitiv la testarea pentru COVID-19, relatează realitateadesatumare.net.

„Zece cazuri sunt confirmate la Secţia de Pompieri Negreşti Oaş. S-au luat toate măsurile necesare care sunt impuse de aceasta situaţie, iar secţia nu este afectată”, a precizat purtătorul de cuvânt al ISU "Someş" Satu Mare, Bianca Timiş.

Până în prezent, la Satu Mare s-au înregistrat 159 de cazuri de infectare cu COVID-19, din care 101 au fost declarate vindecate, fiind înregistrate 8 decese.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual