VIDEO | Simona Halep e în sferturi la Rogers Cup, după un meci rapid cu Svetlana Kuznețova

Simona Halep (locul 4 WTA) s-a calificat în sferturile de finală ale turneului Rogers Cup de la Toronto, după ce a învins-o pe rusoaica Svetlana Kuznețova (198 WTA), scor 6-2, 6-1, într-o oră de joc.

UPDATE 01:00 A fost o victorie rapidă pentru Simona Halep la Toronto: 6-2, 6-1 cu Svetlana Kuznețova, după o oră de joc.

Cele mai importante faze din meci pot fi urmărite pe site-ul realitateasportiva.net.

În faza sferturilor de finală, Halep va juca împotriva învingătoarei din partida Marie Bouzkova (Cehia, locul 91 WTA) – Jelena Ostapenko (Letonia, 82 WTA).

Simona Halep (locul 4 WTA) este campioana en titre la Rogers Cup.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

În partida de debut la Rogers Cup, Halep a trecut în trei seturi, scor 4-6, 7-5, 7-6 (5) de americanca Jennifer Brady.

Kuznețova a ajuns în optimi după ce s-a impus cu scorul de 7-6 (4), 6-3 în fața croatei Donna Vekici.

Simona Halep (27 de ani) a mai întâlnit-o pe Kuznețova (34 de ani) de șapte ori până acum, iar românca a câștigat patru meciuri.