Poliţia anunţă: circulaţie rutieră închisă între două localităţi constănţene, din cauza viscolului Inspectoratul General al Poliției Române informează că din cauza viscolului puternic circulația rutieră pe DJ392 este întreruptă între localitățile constănțene Dumbrăveni și Independența.
Tradiţii şi superstiţii de Revelion. De ce trebuie să deschizi larg ferestrele în noaptea dintre ani Niciodata nu matura in ajun de Anul Nou pentru ca vei alunga prosperitatea. De asemenea, nu trebuie sa scoti nimic din casa, nici macar gunoiul, deoarece odata cu el arunci si norocul. In plus, prin unele parti se spune ca cei care arunca lucruri in ajun vor avea casa goala tot anul.
Ce numere să joci la Loto de Revelion, în funcție de zodie Descoperă ce spun astrele legat de numerele pe care trebuie să le joci la loterie și despre modul în care ai cheltui banii în noul an, dacă ai câștiga!
Numărul deceselor provocate de rujeolă ajunge la 10. Cazul unui copil de 1 an şi 6 luni, neraportat Cazul unui copil de un an şi şase luni care a murit de rujeolă la Spitalul "Victor Babeş", din Timişoara, nu a fost raportat autorităţilor, de aceea el nu a apărut în informările săptămânale ale Centrului Naţional pentru Supravegherea şi Controlul Bolilor Transmisibile (CNSCBT), anunţă Ministerul Sănătăţii, precizând că numărul deceselor provocate de rujeolă ajunge, astfel, la 10.
Urări, mesaje, SMS-uri şi felicitări de Anul Nou. Cele mai frumoase mesaje de REVELION 2017 REVELION 2017. Urări, mesaje, SMS-uri şi felicitări de Anul Nou. La mulţi ani! Dacă Anul Nou te prinde fără pic de inspiraţie, în articolul următor vei găsi cele mai frumoase şi inspirate urări, mesaje, SMS-uri şi felicitări de Anul Nou. Le poţi trimite familiei, prietenilor şi colegilor de serviciu. Iată care sunt cele mai inspirate mesaje şi urări de REVELION 2017. La mulţi ani! La mulţi ani, 2017!
Rugăciunea pe care trebuie s-o rosteşti de Revelion. Îţi poate schimba viaţa Rugăciunea care se spune de Revelion și face minuni este grabnic ajutătoare și mult folositoare. Unora le poate schimba viața. Se rostește imediat după miezul Nopții dintre Ani.
Locomotiva unui tren Regio a deraiat. Traficul feroviar, întrerupt între Bistrița și Cluj-Napoca Circulația feroviară între municipiile Bistrița și Cluj-Napoca, pe magistrala de cale ferată 401, este întreruptă, vineri dimineață, după ce locomotiva unui tren a deraiat, informează Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliției Române.
Alerta cu BOMBĂ din faţa sinagogii din Piaţa Amzei a fost FALSĂ. Ce conţineau genţile găsite O alertă cu bombă a fost declanşată, vineri dimineaţă, după ce pe Strada Mendeleev, din Capitală, în apropiere de Piaţa Amzei, ar fi fost abandonate două colete suspecte.
Cum să faci cea mai bună RULADĂ din piept de PUI. Patru paşi simpli Vedete incontestabile ale meselor festive, ruladele din piept de pasăre se prepară mai uşor decât ai crede! Nu-ţi trebuie decât un cuţit bine ascuţit şi nişte sfoară. Şi umplutura, desigur! Aceasta poate lua diverse forme, de la orez şi brânzeturi, la fructe şi legume, după bunul plac.
Restricţii de trafic în Capitală, în perioada 30 decembrie- 1 ianuarie. HARTA cu rutele ocolitoare În Capitală, perioada 30 decembrie- 1 ianuarie, vor fi restricţii de trafic, pentru petrecerea de Revelion.
Autoturism lovit de tren în zona Gării Bucureştii Noi. A ajuns sub partea din faţă a locomotivei Autoturismul lovit de tren, joi seară, în zona Gării Bucureştii Noi din Capitală a fost degajat de sub partea din faţă a locomotivei, a anunţat purtătorul de cuvânt al ISU Bucureşti-Ilfov, precizând că trenul implicat în accident este un marfar. Trei persoane au reuşit să iasă din maşină înainte de producerea impactului.
Navă sub pavilion Panama, în pericol de a se scufunda în dreptul Capului Tuzla O navă sub pavilion Panama încărcată cu porumb este în pericol de a se scufunda în dreptul Capului Tuzla, după ce în jurul orei 18,00 a rămas fără combustibil în plină furtună, potrivit Căpităniei Constanța.
Accident între Târgu Mureș şi Sighișoara. O maşină s-a răsturnat. Traficul rutier, întrerupt Accident între Târgu Mureș şi Sighișoara, joi seară.
Guvernul prelungeşte acordarea de sprijin financiar pentru răniţii din Colectiv Persoanele grav afectate în urma incendiului din 30 octombrie 2015 în Clubul Colectiv care beneficiază de servicii medicale cu internare sau în ambulatoriu vor fi sprijinite financiar şi după 1 ianuarie 2017, potrivit unei Hotărâri adoptate joi de Guvern.
O femeie care a fost bătută crunt, riscând moartea, a plecat din spital pentru a proteja agresorul Din teamă, agresorul este protejat. Aşa s-a întâmplat şi în cazul unei femei din Vaslui. Aceasta a primit o bãtaie sorã cu moartea si a ajuns la spital cu un hematom subdural. Desi viata sa este în pericol, a refuzat internarea, preferând riscul unei morti subite si asta pentru a-l proteja pe bãtãus!, scrie vremeanoua.ro
Cod galben de ninsori şi vânt în 11 judeţe Unsprezece judeţe din estul, sudul şi sud-estul ţării vor fi, de joi până sâmbătă, sub avertizare cod galben de ninsori şi vânt, care la rafală poate depăşi 70 de kilometri pe oră.
Ministerul Sănătății respinge orice modificări care fac mai permisivă legea antifumat Ministerul Sănătății (MS) se pronunță împotriva oricăror modificări care ar face mai permisivă legea antifumat, precizând că bolile legate de fumat sunt în scădere.
Cum să repari icrele TĂIATE. Secretul pe care puţine gospodine îl ştiu În bucătărie, există o soluţie pentru orice, chiar şi pentru icrele tăiate! Află, din materialul următor, cum să repari salata de icre.
Cea mai simplă reţetă de ouă umplute. Gata în 15 minute! Aperitive delicioase, gata în 15 minute. Ingredientele sunt suficiente pentru 12 porţii.
Un TIR s-a ciocnit cu un microbuz în Vaslui: 5 persoane rănite Un grav accident a avut loc joi dimineață în județul Vaslui. Mai multe persoane au fost rănite.
Primăria se întoarce în vechiul sediu. Cheltuieli uriașe, critici privind calitatea lucrărilor Angajaţii Primăriei Capitalei s-au întors în imobilul de lângă parcul Cişmigiu după şapte ani, timp în care sediul fost consolidat si reabilitat. Acum este în top trei cele mai rezistente clădiri din România în faţa unui cutremur de peste opt grade. În tot acest timp, Municipalitatea a plătit lunar o chirie record de 250 de mii de euro pentru o altă clădire.
Aleşii Capitalei şi-au votat acces gratuit la meciurile şi concertele de pe Arena Naţională Consilierii Primăriei Generale vor avea acces gratuit la meciurile și concertele de pe Arena Națională.
Cod galben de vânt puternic Administrația Națională de Meteorologie a emis, joi dimineață, atenționări cod galben de vreme rea.
Încă un cutremur, joi dimineață: 3,4 pe scara Richter Un cutremur cu magnitudinea de 3,4 pe scara Richter s-a produs joi dimineața în județul Buzău, la ora 4:50, conform datelor publicate pe site-ul Institutului Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Pământului (INFP), potrivit Agerpres.
Patru TIR-uri au luat foc într-o parcare din apropierea Sibiului, trei fiind încărcate cu marfă Pompierii din Sibiu acţionează, miercuri seara, pentru a stinge incendiul izbucit la patru TIR-uri care se aflau parcate în comuna Şura Mare, primele informaţii arătând că nu sunt victime.
Poliţia anunţă: accident pe DN79. Implicate, un autoturism și un TIR Accident, miercuri seară, pe ruta Oradea - Salonta.
Alt tip Cum arată viaţa la bordul celei mai mari nave de croazieră din lume Nava Harmony of the Seas (Royal Caraibbean), cu o lungime de 356 de metri, o lăţime de 65 de metri şi un număr de 8.880 de oameni la bord, este o suburbie plutitoare, dedicată relaxării la soare şi distracţiei.
CUTREMUR în România, miercuri după-amiază. Al treilea, într-o singură zi! Un cutremur cu magnitudinea 2,2 grade pe scara Richter s-a produs, miercuri după-amiază, în România.
Trafic îngreunat pe DN1, pe mai multe porțiuni de drum Traficul este îngreunat pe Șoseaua București-Ploiești (DN1) miercuri după-masă, din cauza unui accident.
MAI a achiziționat primele containere destinate operațiunilor de salvare de sub dărâmături Ministerul Afacerilor Interne, prin Departamentul pentru Situații de Urgență și Inspectoratul General pentru Situații de Urgență, a achiziționat primele sisteme tip container destinate optimizării operațiunilor de căutare-salvare a victimelor în cazul producerii unor situații de urgență majore, se arată într-un comunicat remis de instituție.