CODUL GALBEN de ploi, vânt şi grindină, prelungit până vineri seară. HARTA COD GALBEN. Meteorologii au prelungi, joi, codul galben de ploi, vânt şi grindină până vineri seară.
Presupusul autor al triplei crime de la Satu Mare pledează nevinovat Astăzi, de la ora 10.30, la Tribunalul Satu Mare a avut loc un nou termen de judecată în procesul triplei crime de la Apa. Răzvan Mircea Rentea este acuzat de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Satu Mare de uciderea părinților Gheorghe și Niculina Rentea, respectiv a bunicii sale, Viorica Apan.
Ce să nu faci niciodată după o despărţire. E interzis Atunci când te desparţi de cineva, chiar dacă tu eşti cel/cea care şi-a dorit ruptura, intervin o serie de modificări la nivelul creierului, pentru că lipsa acelei persoane este percepută ca o pierdere.
Cum să nu te mai îmbolnăveşti atunci când se schimbă vremea. Ce faceai greşit până acum Se pare că în fața schimbărilor atmosferice nu suntem deloc egali, pe unii capriciile vremii nu îi afectează deloc, iar altora le creează adevărate probleme.
Grecia, vreme de coșmar. Avertisment MAE pentru turiști Grecia se află sub cod roșu de vreme nefavorabilă, iar MAE a emis un avertisment de călătorie pentru turiștii români.
Deţinutul care colecţionează condamnări, în închisoare! Peste 30 ani, de detenţie Deţinut cu state vechi, George Iacob a devenit un adevărat colecţionar de pedepse. De peste 15 ani stă închis şi primeşte condamnări pentru infracţiuni comise din spatele gratiilor. Nu pare să-l mai sperie nimic!
Decizie fără precedent la Oradea. Amenzi pentru cei care hrănesc pisicile și porumbeii Orădenii care vor hrăni pisici sau porumbei pe domeniul public vor fi pasibili de amendă. Primăria Oradea pregătește un regulament privind spaţiile verzi prin care vrea să interzică hrănirea animalelor aflate în libertate pe raza municipiului.
Buum! Distrugeri de muniție, pe Dealul Paiului din Deva Locuitorii municipiului Deva sunt sfătuiți să evite, astăzi, 27 iunie, zona poligonului de pe Dealul Paiului, de la periferia orașului. Elemente de muniție, rămase neexplodate, vor fi aruncate în aer de pirotehniști.
S-a închis circulaţia pe DN 10, Buzău-Braşov. Bolovani de câteva sute de kilograme în stradă Soferii care doresc sa tranziteze DN 10, catre Brasov, sunt informati cu privire la faptul ca circulatia rutiera in zona Barajului Siriu, a fost inchisa miercuri dimineată.
Exclusiv Cozmin Guşă: "Moţiunea PNL, cronica unui eşec anunţat" Consultantul politic Cozmin Guşă, a vorbit, în exclusivitate la Realitea TV, despre "cronica unui eşec anunţat", aşa cum a numit moţiunea de cenzură care se dezbate miercuri în Parlament.
Trei din patru români sub 25 de ani nu au de lucru Trei din patru români sub 25 de ani nu au de lucru! În trimestrul I din acest an, rata de ocupare a populației în vârstă de muncă (15-64 ani) a fost de 63,1%, în scădere față de trimestrul anterior, arată datele publicate, miercuri, de Institutul Național de Statistică.
De ce a demisionat șeful Poliției Române. Cătălin Ioniţă, audiat ca suspect la DNA Fostul șef al Politiției Române, Cătălin Ioniță, este audiat la DNA, într-un dosar în care este acuzat de trafic de influență.
Premiile Grammy vor deveni mai... accesibile pentru minorităţi. De ce s-a decis acest lucru Premiile Grammy, acuzate că nu recompensează suficient persoanele din rândul minorităţilor, vor spori numărul de nominalizări la principalele lor categorii, a anunţat marţi Recording Academy, instituţia care organizează gala de acordare a acestor premii, citată de AFP.
A murit unul dintre cei mai bogați afaceriști din România. Cine moștenește averea Omul de afaceri sudanez Joseph Serrousi, care a construit în România cel mai mare producător-exportator de confecţii pentru bărbaţi, a murit la vârsta la 85 de ani. Averea sa, evaluată la peste 36 mil. euro, va fi moştenită de Nora Seroussi (foto), fiica celui care a fost patronul grupului J&R Enterprises, potrivit Capital.
Cum să faci faţă mai uşor schimbărilor din viaţa ta. 5 lucruri care te pot ajuta Schimbările mai mult sau mai puţin drastice din viaţă sunt inerente, astfel că ne lovim de tot felul de obstacole atunci cnd ne trezim faţă în faţă cu adevărul: viaţa noastră se schimbă şi nu putem face nimic ca să oprim acest lucru!
Percheziții în Argeș, Olt și Dâmbovița la o temută grupare de spărgători Percheziții în județele Argeș Olt și Dâmbovița, la persoane suspectate de spargeri de societăți. Descinderile au loc atât la autorii spargerilor, cât și la tăinuitori, mai exact persoanele la care au ajuns bunurile furate.
Planta miraculoasă care tratează cancerul şi peste 150 de boli Botezată de romani „Chelidonium”, „darul cerului”, întrucât se credea că are o forţă la fel de mare ca cea a soarelui, rostopasca este unul dintre cele mai puternice şi eficiente remedii naturiste.
Florin Zamfirescu: Analfabeții au luat toată puterea.Adevărul, vopsit cu vopseaua groasă a minciunii Florin Zamfirescu a postat pe Facebook un mesaj extrem de dur despre situaţia în care se află România.
Despăgubiri de 150.000 de euro după un accident în Piatra-Neamț Un tânăr de 27 de ani, din Dobreni, a fost condamnat de judecători la 2 ani şi 8 luni de închisoare cu suspendare și plata unor daune materiale de 10.000 de lei și despăgubiri morale de 150.000 de euro, după un accident rutier, în zona magazinului Aleho din Piatra-Neamț, la mijlocul lunii iunie 2017.
Tarife noi la bilete și abonamente începând cu 1 iulie, la Iași Începând din 1 iulie 2018, #CTP Iași pune la dispoziția călătorilor un nou sistem tarifar. Flexibilizarea ofertei aduce avantaje de ambele părţi şi echilibru în relaţia dintre clienţi şi companie.
Monument istoric de vânzare la Caransebeș Omul de afaceri Traian Pleșa, actualul proprietar al Palatului Korongy din Caransebeș intenționează să vândă clădirea monument istoric.
Accident grav în Mureș. Ciocnire frontală între două autotrenuri Grav accident în Mureș!Drumul Naţional 13( E60) a fost blocat pe ambele sensuri, miercuri dimineaţa, în urma coliziunii frontale între două autotrenuri, informează Realitatea TV
Începe testarea sistemului național de avertizare a populației RO-ALERT Dacă telefonul îți vibrează și vezi un mesaj neobișnuit, să nu te sperii! Începe testarea RO-ALERT!
Cod portocaliu de inundaţii pe râuri din 5 judeţe, până joi dimineaţa Hidrologii au instituit Cod portocaliu de inundaţii pe râuri din judeţele Prahova, Braşov, Covasna, Buzău şi Vrancea începând de miercuri după-amiaza până joi dimineaţa.
Alt tip Rareş Bogdan, propunere INCENDIARĂ după ce fiica ministrului Educaţiei a spus că ştie ce pică la Bac Fiica cea mare a ministrului Educației Naționale, Valentin Popa, este în centrul unui scandal uriaş. Tânăra susţine zilele acestea examenul de Bacalaureat, scrie realitateadesuceava.net.
Noi proteste în Piața Victoriei. Sute de oameni au cerut lui Dragnea și a Guvernului Dăncilă O nouă zi de proteste. Aproximativ 100 de oameni au ieșit în stradă și marți, în ciuda vremii nefavorabile, în Piața Victoriei, pentru a scanda împotriva Guvernului PSD-ALDE. Printre ei, și parlamentari și lideri ai PNL. Manifestații similare au avut loc și în alte mari orașe din țară.
Alt tip Dacia. Dacii Logan noi la poliţie. Cum vor arăta Loganurile cu radar în ele Polițiștii vor avea la dispoziție peste o sută de noi autoturisme Dacia. Galeria Foto.
Cum să faci cea mai bună omletă. 5 paşi simpli pentru un rezultat garantat Este vedeta micului dejun, dar asta nu înseamnă că este şi uşor de făcut… Ce trebuie să fie o omletă delicată, cremoasă, cu o textură aerată, ajunge să fie, de cele mai multe ori, o turtă arsă şi uscată.
Shakira, criticată dur. Care este motivul Starul muzicii pop Shakira a fost criticată pentru un medalion cu motiv similar unui simbol nazist, "soarele negru", comercializat pe site-ul său cu ocazia turneului pe care îl susţine în prezent, El Dorado World Tour.
Modificări la Codul rutier. Ce se va întâmpla cu mașinile de Poliție cu radar Comisiile reunite de industrii, juridică şi transporturi ale Camerei Deputaţilor au dat marţi raport favorabil unui proiect de lege care să modifice Codul rutier, în sensul în care maşinile de poliţie cu radar trebuie presemnalizate cu un panou afişat cu 500 - 1.000 de metri înainte, pe sensul de mers.