Actual· 1 min citire

Cum poți scăpa de temperatură fără să iei medicamente

Cum poți scăpa de temperatură fără să iei medicamente

Cum poți scăpa de temperatură fără să iei medicamente

Publicat25 ian. 2018, 18:14
Actualizat25 ian. 2018, 22:42

Chiar dacă ești tentat să folosești medicamente, în urma unor studii s-a dovedit că remediile naturale pot fi mult mai eficiente. Iată cum poți scăpa rapid de temperatură, în mod natural!  

Creșterea temperaturii interne a corpului reprezintă mecanismul de autoapărare al organismului în fața bacteriilor sau a virusurilor. Atunci când ai febră, hidratarea este esențială deoarece te ajută să elimini mai repede toxinele. Bea cel puțin 8 pahare de apă și consumă alimente puternic hidratante precum castravetele, țelina, grepfrutul, spanacul, conopida, morcovul sau iaurtul. De asemenea, pentru a scădea temperatura corpului și a te reface rapid ai nevoie de ulei de pește.

Conform clickpentrufemei.ro, acesta întărește sistemul imunitar, protejând corpul de bacterii, așadar îl poți consuma chiar și după ce te-ai vindecat, putând fi administrat zilnic.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Actual