Gică Hagi, transfer ciudat. A luat un jucător care n-a mai evoluat de 4 luni Viitorul l-a transferat pe Robert Răducanu, de la Concordia Chiajna. Atacantul de 21 de ani a semnat un contract pe 3 ani și jumătate și a fost prezentat pe site-ul oficial al campioanei.
Adi Mutu, nemilos cu Ionuţ Lupescu. Ce spune despre candidatura acestuia la FRF Adrian Mutu, care acum este manager sportiv la FRF, cooptat de actualul preşedinte, Răzvan Burleanu, nu vede cu ochi buni candidatura lui Ionuţ Lupescu la şefia forului de la casa Fotbalului.
Adrian Mutu a spus adevăratul motiv pentru care Ianis Hagi a plecat de la Fiorentina Directorul sportiv al echipei naţionale a României, Adrian Mutu, consideră că mijlocaşul Ianis Hagi a făcut bine că s-a întors la FC Viitorul de la Fiorentina, unde nu a fost tratat cu seriozitate.
Gigi Becali, foc şi pară după ce FCSB a făcut doar egal, 2-2, cu Dinamo. Pe cine a dat afară Patronul roş-albaştrilor n-a digerat foarte bine egalul, 2-2, cu Dinamo, şi acela obţinut pe final de partidă.
Simona Halep. Relaţia strânsă dintre Simona şi Ianis Hagi. Ce i-a scris nr.1 WTA fiului "Regelui" Viitorul Constanţa a făcut un pas important către calificarea în faza play-off a Ligii I de fotbal, luni seara, prin victoria cu 2-1 (1-1) în faţa formaţiei FC Botoşani, la Ovidiu, în ultimul meci din etapa a 25-a, penultima a sezonului regulat.
Mită pentru Terceanu. Prima decizie luată de Cristi Borcea după ce a fost achitat Cristi Borcea exulta dupa ce a fost achitat de Inalta Curte de Casatie si Justitie in dosarul mitei pentru judecatoarea Geanina Terceanu.
"Mită pentru judecătoare". De ce Borcea a fost achitat, deşi judecătoarea a zis că i-a dat 10.000€ Magistraţii Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie au condamnat-o, marţi, pe fosta judecătoare Geanina Terceanu, actualmente Teodorovici, la 7 ani de închisoare pentru luare de mită, aceasta fiind acuzată că ar fi luat în tranşe 220.000 de euro de la fraţii Becali şi Cristian Borcea pentru a-i achita în prima fază în dosarul Transferurilor.
Exclusiv Prima reacţie a lui Victor Becali după ce a aflat că trebuie să meargă din nou la puşcărie. VIDEO Magistraţii instanţei supreme au decis, marţi, condamnarea la cinci ani şi opt luni de închisoare a lui Victor Becali, Ioan Becali a primit şapte ani şi patru luni de închisoare, în timp ce Cristian Borcea a fost achitat, în dosarul în care sunt acuzaţi că i-au dat mită aproape 200.000 de euro fostei judecătoare Geanina Terceanu pentru a da o soluţie favorabilă în dosarul transferurilor de jucători. La rândul său, Geanina Terceanu a fost condamnată la şapte ani de închisoare.
Alt tip Dosarul "Mită pentru judecătoare". Cum a fost ridicată de acasă judecătoarea Terceanu de poliţie Magistraţii Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie au condamnat-o, marţi, pe fosta judecătoare Geanina Terceanu, actualmente Teodorovici, la 7 ani de închisoare pentru luare de mită, aceasta fiind acuzată că ar fi luat în tranşe 220.000 de euro de la fraţii Becali şi Cristian Borcea pentru a-i achita în prima fază în dosarul Transferurilor. Galeria Foto.
Gigi Becali: "Ioan şi Victor Becali s-au predat autorităţilor. Nu vor sta mult în închisoare" Ioan Becali a fost condamnat definitiv, marţi, de Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie la 7 ani şi 4 luni închisoare, iar fratele său Victor Becali a primit 5 ani şi 8 luni închisoare cu executare, în dosarul în care sunt acuzaţi că au mituit-o pe fosta judecătoare Geanina Terceanu. În acelaşi dosar, Cristian Borcea, fost preşedinte executiv al clubului de fotbal Dinamo, a fost achitat.
Alt tip Fraţii Becali, condamnare grea: mulţi ani de închisoare. Ce se întâmplă acum la casa lor din Pipera Fostul impresar Ioan Becali a fost condamnat definitiv marţi de Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie la 7 ani şi 4 luni închisoare, iar fratele său Victor Becali a primit 5 ani şi 8 luni închisoare cu executare, în dosarul în care sunt acuzaţi că au mituit-o pe fosta judecătoare Geanina Terceanu. Galeria Foto.
Fotbalist important, arestat pentru lovirea şi sechestrarea unei persoane Ruben Semedo, fotbalistul portughez al echipei spaniole Villarreal, a fost arestat pentru lovirea şi sechestrarea unei persoane.
Alt tip Cumpărat de Gigi Becali, desfiinţat: Are 18 ani, mașină frumoasă, o gagică pe măsură. Cum arată fata Olimpiu Moruţan (18 ani), jucător cumpărat de Gigi Becali, dar lăsat să joace la Botoşani până la finalul campionatului, a fost desfiinţat de patronul moldovenilor, Valeriu Iftime, după prestaţia jalnică din meciul cu Viitorul (2-1 pentru echipa lui Hagi). Galeria Foto.
Gică Hagi, meci de infarct al Viitorului contra Botoşaniului. Final dramatic Viitorul Constanţa a făcut un pas important către calificarea în faza play-off a Ligii I de fotbal, luni seara, prin victoria cu 2-1 (1-1) în faţa formaţiei FC Botoşani, la Ovidiu, în ultimul meci din etapa a 25-a, penultima a sezonului regulat.
CSU Craiova a "rupt" banca. A transferat o fostă mare vedetă a Stelei. Mare surpriză CSU Craiova a reuşit să-l împrumte pe Florin Gardoş de la Southampton. Fost jucător important la Steaua, stoperul de 29 de ani a plecat în 2014 din România.
Trădarea anului în fotbalul românesc! Becali a dat lovitura. A semnat cu fostul căpitan dinamovist Gigi Becali a transferat de urgenţă un portar, după ce Andrei Vlad a dezamăgit între buturile roş-albaştrilor. Alesul patronului FCSB este Cristi Bălgrădean, de la Concordia Chiajna.
Ionuţ Lupescu, mesaj impresionant pentru Gică Hagi. Cum îl roagă să nu plece din România Ionuţ Lupescu, reprezentantul Generaţiei de Aur la alegerile de la federaţie, din aprilie, îl roagă pe Gică Hagi să nu plece din România, după ce "Regele" a afirmat că este dezamăgit de ce se întâmplă în ţară.
Alt tip DINAMO - FCSB/Steaua 2-2. "Câinii" au condus cu 2-0, dar roş-albaştrii au revenit pe final Dinamo - FCSB/Steaua este cel mai aşteptat meci al începutului de an, în Liga 1. Meciul se joacă duminică seară, de la 20.45, în direct la Digisport 1, Telekomsport 1, Look TV. DINAMO - FCSB/Steaua LIVE VIDEO
FCSB - Lazio 1-0. Reacţia lui Ştefan Radu după ce italienii au pierdut la Bucureşti FCSB a învins, joi, pe Arena Naţională, cu scorul de 1-0, echipa italiană Lazio, în prima manşă a şaisprezecimilor de finală ale Ligii Europa.
Gigi Becali, decizie extraordinară după ce FCSB a învins Lazio. Jucătorii, în culmea fericirii FCSB a învins puternica formaţie italiană Lazio Roma cu scorul de 1-0 (1-0), joi seara, pe Arena Naţională din Bucureşti, în prima manşă a şaisprezecimilor de finală ale Europa League la fotbal.
FCSB - Lazio, joi, 22.05. Jandarmeria s-a activat, înainte de meci. Echipele probabile Peste 500 de jandarmi vor acţiona în Bucureşti pentru asigurarea ordinii publice în imediata apropiere a Arenei Naţionale, precum şi pe traseele de deplasare a suporterilor la partida de fotbal dintre FCSB şi Lazio, care se va disputa joi, începând cu ora 22,05.
FCSB - Lazio. Anunţul lui Nicolae Dică înainte de meciul de joi seară Nicolae Dică a declarat, miercuri, într-o conferinţă de presă, că formaţia sa va trebui să facă "un joc defensiv perfect" pentru a o bloca pe Lazio Roma în meciul direct de joi, programat pe Arena Naţională, în prima manşă a şaisprezecimilor de finală ale Europa League.
FCSB - Lazio. Gigi Becali, anunţ de ultimă oră înainte de meciul de joi seară Patronul FCSB a afirmat că, în cazul în care roş-albaştrii vor elimina echipa italiană, va investi foarte mult în transferuri.
Numit de Tudose consilier pentru organizarea EURO 2020, Gică Popescu a luat o decizie uluitoare Odată cu plecarea lui Mihai Tudose din fruntea Guvernului, s-a ridicat întrebarea ce se întâmplă cu Gică Popescu, pe care fostul premier îl numise consilier al său pe tema organizării EURO 2020 în România.
Liga 1. Jucătorul de la FCSB căruia i se spune Nicu Ceauşescu: Are o tunsoare de activist de partid Mihai Stoica, directorul sportiv al FCSB-ului, a dezvăluit că noul titular din poarta roş-albaştrilor, Andrei Vlad, are porecla "Nicu Ceauşescu".
Gică Hagi, anunţ surprinzător despre Ianis. Mulţi s-au mirat că a spus asta Gică Hagi a oferit un interviu pentru monitorulvn.ro, în c are a vorbit despre Academia Hagi, despre motivul pentru care vrea să plece din România și îl laudă pe Ianis Hagi.
Gigi Becali, afirmaţie uimitoare despre Lupescu şi alegerile de la Federaţie Patronul FCSB s-a bucurat în momentul în care a auzit că Ionuţ Lupescu va candida la alegerile de la Federaţia Română de Fotbal.
Prima reacţie a lui Mircea Lucescu după ce Ionuţ Lupescu şi-a anunţat candidatura la şefia FRF Fostul internaţional Ionuţ Lupescu a declarat că decizia de a candida la preşedinţia Federaţiei Române de Fotbal nu a fost uşor de luat, precizând că a "luat-o cu inima, nu cu capul".
Fratele Elenei Gheorghe, vedetă la Academica Clinceni La doar 29 ani, Costin Gheorghe este unul dintre veteranii de la Academica Clinceni după ce echipa s-a restructurat masiv în această iarnă și majoritatea jucătorilor importanți cu plecat.
Liga 1. Astra a făcut spectacol, vineri seară, cu Mediaşul Astra Giurgiu a învins-o pe Gaz Metan Mediaş cu scorul de 4-3 (3-1), vineri seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 24-a a Ligii I de fotbal.