Ion Ţiriac, adevăratul motiv pentru care s-a ferit să investească într-un domeniu iubit de români

Ion Ţiriac, adevăratul motiv pentru care s-a ferit să investească într-un domeniu iubit de români
Clubul de fotbal Dinamo se află într-o situaţie critică, după ce Ionuţ Negoiţă a anunţat că vrea să vândă echipa şi după ce formaţia a ajuns să evolueze în play-out.
Unul dintre afaceriştii pe care oamenii de fotbal l-au indicat drept un "moştenitor" al lui Negoiţă este Ion Ţiriac. Numai că fostul tenismen s-a ferit mereu să învestească în fotbal. De ce? Motivul îl spune Dumitru Dragomir, fostul şef LPF.
"La Dinamo trebuie oameni cu bani mulți, gen Țiriac, Copos sau Gigi Becali. Eu nu cred în varianta cu suporterii, veți vedea că nu se întâmplă nimic. Cornel Dinu are idei bune, dar să nu uităm că trăim în România.
Fotbal egal pușcărie, de asta nu a investit Țiriac la Dinamo. Arătați-mi un singur patron de fotbal care nu are dosar penal. Când ești la mâna suporterilor, nu poți să faci nimic. Nu ești la Madrid aici", a spus Dumitru Dragomir, la Pro X.
Citește și:
- 22:41 - De ce a ajuns biletul la Cupa Mondială să coste cât o mașină rulată?
- 15:36 - Gabriela Ruse s-a calificat în sferturi la 's-Hertogenbosch după victoria în fața Elisei Mertens
- 15:23 - FRF a depus dosarul de candidatură pentru găzduirea la București a finalei UEFA Europa League în 2028 sau 2029
- 09:27 - Trump nu va fi prezent la primul meci găzduit de SUA la Cupa Mondială. Oficialul SUA care va conduce delegația americană
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























