FOTO Aglomerație la Salina Turda. Sute de turiști încalcă regulile de protecție

foto: foaiatransilvana.ro
Sute de turiști au format o coadă uriașă duminică pentru a aștepta să intre în Salina Turda din Cluj. Oamenii ignoră măsurile recomandate de autoritățile sanitare pentru combaterea transmiterii noului coronavirus.
În imaginile publicate de foaiatransilvana.ro se vede cum turiștii stau la coadă unul lângă altul, cei mai mulți fără măști și ignorând recomandarea privind păstrarea distanței sociale. La fața locului nu a fost prezent niciun reprezentant al autorităților.
Reamintim că, în România, bilanțul epidemiei de Covid-19 a ajuns, duminică, la 86.785 de cazuri de Covid-19 și 3.578 de decese. În județul Cluj-Napoca, unde se află salina, au fost raportate până acum 2.015 infectări.
Citește și:
- 11:44 - Optimism de la Finanțe. Alexandru Nazare crede în ținta de deficit de
- 11:41 - Ce spune luna în care te-ai născut despre personalitatea ta. Teoria care îți dezvăluie adevărul despre tine
- 11:41 - Percheziţii în Bucureşti, într-un dosar privind agresiuni sexuale comise de un cunoscut medic psiholog. Bărbatul urmează să fie audiat
- 11:40 - Guvernul Bolojan se reunește într-o nouă ședință. Acordarea de ajutoare familiilor afectate de drona rusească căzută în Galaţi, pe ordinea de zi
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














