VIDEO Cum a fost spulberată Barcelona la Roma, după 4-1 în tur. Eroul serii, un grec: Kostas Manolas

Video Roma Barcelona
Video Roma Barcelona Video Roma Barcelona

VIDEO Roma - Barcelona. Spectacol total la Roma, în sferturile de finală ale Champions League. Nimeni nu se aştepta, dar miracolul s-a produs. Barcelona a fost eliminată după un meci dramatic, în care Roma a recuperat diferenţa uriaşă de 3 goluri din tur.

VIDEO Roma - Barcelona. Barcelona a șocat toată suflarea fotbalului european, fiind eliminată de AS Roma în sferturile de finală din Liga Campionilor. Catalanii au pierdut cu 0-3 returul de pe Olimpico, după ce în tur câștigaseră cu 4-1.

Barcelona a fost dominată la toate capitolele de AS Roma, italienii reușind o partidă aproape perfectă pe "Olimpico".

VIDEO Roma - Barcelona. Deşi a pierdut cu 4-1 în manșa tur, formația din Serie A a întors miraculos rezultatul și a obținut calificarea în semifinalele Champions League (3-0 în returul de la Roma). Golurile au fost marcate de Dzeko '6, De Rossi '58 (penalti) şi Manolas '82.

VIDEO Roma - Barcelona. Eroul echipei italiene a fost grecul Kostas Manolas, care a marcat golul calificării în minutul 82 printr-un gol spectaculos cu capul în colţul lung. Fundaşul echipei naţionale a Greciei, Kostas Manolas, este nepotul fostului fotbalist grec Stelios Manolas.