Articolele din categoria EXTERN:

Centrul Anne Frank cere demisia purtătorului de cuvânt al Casei Albe după gafa despre Holocaust
Centrul Anne Frank cere demisia purtătorului de cuvânt al Casei Albe după gafa despre Holocaust
Centrul Anne Frank a făcut apel la președintele Donald Trump să-l concedieze „odată” pe purtătorul său de cuvânt, Sean Spicer, susținând că o declarație recentă a acestuia despre Adolf Hitler a reprezentat o negare a Holocaustului. În contextul atacului chimic din Siria, împotriva civililor, organizat de guvernul Assad, Spicer a afirmat că „nici măcar Adolf Hitler nu ar fi folosit arme chimice.”
Explozii în Germania. Trei deflagraţii produse lângă autocarul echipei de fotbal Borussia Dortmund Alt tip
Explozii în Germania. Trei deflagraţii produse lângă autocarul echipei de fotbal Borussia Dortmund
Momente de panică în Germania, la Dortmund. Trei explozii au lovit autocarul care transporta jucătorii echipei Borussia Dortmund, la un meci Champions League, anunţă BBC, poliţia germană confirmând că "trei încărcături explozive au detonat", după ce autocarul pornise către stadionul unde urma să aibă loc meciul cu AS Monaco. Un jucător al echipei, spaniolul Marc Bartra, a fost rănit şi transportat la spital. UPDATE: Meciul de fotbal Borussia Dormund - AS Monaco a fost anulat, urmând să se dispute miercuri, la ora 19.45. Premierul Spaniei, Mariano Rajoy, a postat pe pagina sa de Twitter un mesaj de susţinere pentru Bartra, urându-i acestuia recuperare uşoară.  
Putin, despre atacurile chimice: Avem informaţii că astfel de "provocări" se mai pregătesc în Siria Alt tip
Putin, despre atacurile chimice: Avem informaţii că astfel de "provocări" se mai pregătesc în Siria
Rusia nu va fi sancţionată economic pentru acţiunile din Siria. Statele din grupul G7 nu au putut să cadă de acord în această privinţă, în ciuda presiunilor Marii Britanii şi ale Statelor Unite. Rex Tillerson, şeful diplomaţiei americane, a ajuns astăzi la Moscova. În ziua vizitei diplomatului, Vladimir Putin a declarat că în Damasc se pregătesc atacuri chimice, iar acestea vor fi puse apoi pe seama regimului Assad.