Primarul din Crevedia, reacție halucinantă după catastrofa de la stația GPL: "Ce treaba au autoritățile dacă am văzut că poarta e închisă?" - Dialogul cu presa, un fiasco

Explozie Crevedia/ Inquam Photos / Octav Ganea
Doi oameni au murit si alti aproximativ 60 au fost raniti in explozia de sambata seara, de la Crevedia. 5 dintre raniti se lupta intre viata si moarte chiar in aceste momente la spitalele din strainanate, unde au fost transferati, starea lor fiind grava. In tot aceste timp, autoritatile locale dau din umeri, paseaza responsabilitatea si incearca sa scape de intrebarile incomode ale presei. O dovedeste chiar primarul din Crevedia, Petre Florin. Pe langa faptul ca nu pare deloc dispus sa comunice pe marginea acestui subiect, nu da impresia ca ar fi impresionat in vreun fel de drama pe care o traiesc locuitorii din comuna pe care o pastoreste inca din anul 2016, fiind la al doilea mandat, ales pe listele PSD. De altfel, in scurta sa declaratie de marti, el a evitat sa se refere la perioada 2016-2020, vorbind evaziv doar despre ce s-a intamplat din 2020 si pana in prezent.
Citește și
- 22:13Moarte suspectă după o petrecere din București. DIICOT a descins la 15 adrese, iar 12 cetățeni srilankezi au fost duși la audieri
- 22:09Adrian Veștea cere votul de învestitură în Parlament: „Orice secundă fără guvern înseamnă dezastru pentru țară”
- 21:33IQOS lansează „Studioul Curiozității” la Bucharest Design Festival
- 21:16Dosar penal prin e-SIGUR: Zeci de șoferi au dat vina pe soții!
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























