Militar mort după ce medicii nu l-au tratat pentru că făcuse pe el - Mărturii terifiante

Ionut Toncu
Ancheta bate pasul pe loc în cazul morții militarului de 35 de ani din Olt. Ionuț Toncu a murit din cauza unui infarct, potrivit raportului medico-legal, iar avocata familiei susține că decesul a survenit din cauza echipajelor medicale. Si asta pentru că, în loc să îi ofere îngrijirile medicale de specialitate, doctorii le-ar fi spus părinților să îl spele, intai, ca nu poate intra murdar în ambulanță. Conducerea serviciului de ambulanță a deschis atunci o anchetă internă. Tragedia este cu atit mai mare, cu cit, in decembrie 2020, și soția tânărului a murit, la doar câteva ore după nașterea celui de-al doilea copil, la Spitalul din Caracal. Micutii sint orfani, acum, de ambii parinti.
Citește și
- 16:51Schimbare majoră la medic. Programările online are putea deveni obligatorii. Ce se întâmplă cu istoricul medical?
- 16:24Alertă ANAF pentru românii cu venituri din afara țării: Ce trebuie să schimbi urgent în Declarația Unică
- 14:56Interviu EXCLUSIV Realitatea PLUS: Ana Maria Păcuraru, față în față cu ambasadorul SUA, Darryl Nirenberg
- 10:26Atacurile cibernetice cu inteligență artificială, la doar câteva luni distanță. Avertismentul dur al specialiștilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























