Veste bună pentru toţi părinţii: Prima zi de şcoală ar putea fi liberă

Veste bună pentru toţi părinţii: Prima zi de şcoală ar putea fi liberă
Senatorul UNPR Constantin Popa a iniţiat un proiect legislativ cu articol unic prin care propune ca ziua începutului de an şcolar să fie liberă pentru părinţi.
Senatorii au adoptat proiectul de lege care prevede ca prima zi a noului an şcolar se poate acorda, ca zi liberă, părinţilor ai căror copii sunt în învăţământul preuniversitar, dacă aceştia o solicită. Respectiva zi va fi recuperată în următoarele 30 de zile, scrie romaniatv.net.
Guvernul susţine acest proiect de lege. În acest moment, proiectul de Lege privind declararea zilei de început de an şcolar – Zi liberă pentru părinţi urmează să fie dezbătut şi de Camera Deputaţilor.(sursa)
PROMOTIE LA eMAG! CONSULTATI CELE MAI BUNE OFERTE AICI!!!
Citește și:
- 23:08 - Sebastian Burduja, scut pentru Ilie Bolojan: ”Va face ordine în energie”
- 20:41 - George Simion, în direct la Realitatea PLUS: ”Vrem la guvernare pentru a organiza alegeri corecte. AUR, dispus la concesii în favoarea României”
- 19:23 - Miron Mitrea, despre dronele rusești care au căzut în România: ”Problema este dacă avem capacitatea să creăm o chestiune politică în cadrul NATO și NATO să intervină”
- 18:21 - Asasinatele care au schimbat cursul istoriei americane. Documentar marca Realitatea PLUS-VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














