Advertising
Advertising
Nicușor Dan, despre situația căldurii și apei calde pentru locuitorii din nord-estul Capitalei: "Lucrările sunt în grafic". La ce să se aștepte bucureștenii

Lucrări / Foto: Facebook Nicușor Dan
Scris de Realitatea.NET Publicat: 11 oct. 2022, 13:37
Primarul Capitalei Nicușor Dan a anunțat, marți, că lucrările pentru instalarea centralei provizorii de termoficare pe amplasamentul fostei Centrale Termoelectrice Titan sunt în grafic. Potrivit edilului, până în prezent au fost montate pe poziție toate cele 5 cazane în care se va produce agent termic, precum și structura de susținere. Investiție, spune Nicușor Dan, "va asigura locuitorilor din nord-estul Capitalei apă caldă și căldură la parametri normali și va reduce considerabil avariile la rețeaua de termoficare în zonă". Compania Termoenergetica estimează că noua centrală va fi dată în folosință până la sfârșitul anului.
Citește și
- 14:02Droguri în instituțiile statului: Teste inopinate pentru miniștri și oficiali
- 14:01UDMR blochează țara de dragul lui Bolojan! Kelemen Hunor: NU vom vota Guvernul Veștea
- 12:59UDMR ar fi vândut votul pentru Guvernul Veștea după ce Magyar ar fi bătut palma cu Bolojan pentru gazele de la Neptun Deep - SURSE
- 12:46Dan Dungaciu (prim-vicepreședinte AUR): „AUR solicită Ministerului Afacerilor Externe să informeze public câți migranți ar urma să fie repartizați României în cadrul noului Pact european privind migrația și azilul”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























