Advertising
Advertising
Gata cu hărțuirea! Recuperatorii nu pot să solicite de la debitor mai mult decât valoarea creanței. Legea a fost adoptată în Parlament

Gata cu hărțuirea! Recuperatorii nu pot să solicite de la debitor mai mult decât valoarea creanței. Legea a fost adoptată în Parlament
Scris deRealitatea.NET
Publicat31 mar. 2024, 09:27
SursăRealitatea PLUS
Recuperatorii nu pot să solicite de la debitor mai mult decât valoarea creanței, a declarat senatorul PSD Daniel Zamfir. El a explicat într-un podcast cum recuperatorii obișnuiau să hărțuiască oamenii prin totul felul de mijloace, pentru a-i obligat să plătească. Parlamentul României a adoptat săptămâna aceasta un proiect de lege prin care instituțiile nebancare nu mai pot îndatora clienții prin dobânzi exorbitante.
Citește și
- 15:32Bolojan se laudă că a scăzut deficitul bugetar și vorbește despre „corecția necesară” a finanțelor statului
- 14:49Organizaţiei de Femei a PSD și-a ales președinta cu un vot covârșitor: 443 dintre cele 447 de delegate
- 13:46Lia Olguța Vasilescu, atac dur la Ilie Bolojan: „A mințit de fiecare dată. Este clar că nu vrea să plece de la Palatul Victoria”
- 13:24Bogdan Ivan, despre accidentul în care era cu copilul de 3 ani în mașină: „Efectiv nu l-am văzut. Eu am fost de vină”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























