Advertising
Advertising
Ministerul Sănătății, în alertă din cauza caniculei: recomandări și măsuri pentru spitale

Ministerul Sănătății
Scris deRealitatea.NET
Publicat27 iun. 2026, 16:55
Actualizat27 iun. 2026, 16:58
În contextul avertizărilor de caniculă emise pentru aproape trei sferturi din România, Ministerul Sănătății solicită serviciilor de ambulanță și direcțiilor de sănătate publică să pună în aplicare măsuri speciale pentru protejarea populației.
Citește și
- 07:58Au ajuns să aleagă între medicamente și traiul de zi cu zi. Scumpirile lovesc fără milă familiile vulnerabile
- 07:40Parazitul ascuns în carne care poate afecta grav vederea. Cercetătorii avertizează că infectează una din trei persoane
- 07:08Cum faci față caniculei: 8 recomandări simple care te ajută să treci mai ușor peste zilele cu peste 40 de grade
- 07:02Criză în spitale, după deciziile lui Bolojan. 1.000 de oameni ar trebui angajați, dar posturile sunt blocate
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News



























