Coronavirus - România: 32948 de cazuri confirmate

Vezi mai multe detalii

Este despre lumea în care trăim; şi este bună sau rea cu bunătatea sau cu răutatea celor care şi-o asumă. Cu toate acestea, auzim din ce în ce mai des în jurul nostru: nu mă mai regăsesc în această lume; e lumea lor – lumea celor care fac politică, a celor care iau decizii. A celor cu bani. La DESCHIDE LUMEA ne propunem  să ne reîmprietenim cu lumea din jurul nostru. Să o facem iarăşi a tuturor. Şi, pentru a ajunge acolo, facem ceea ce ştim: observăm, analizăm şi ne implicăm. La DESCHIDE LUMEA suntem o formă de conştiinţă colectivă, care încearcă să redescopere sensul a ceea ce trăim. Lumea nu este un dictat – este o formă de participare. De aceea încercăm să transformăm deciziile politicienilor în participare, măsurile Guvernului în implicare. Pentru a evita anomaliile sociale care derivă dintr-o lume închisă. DESCHIDE LUMEA vă arată lumea aşa cum este dar şi cum ar putea şi ar trebui să fie. Pentru a fi parte din demersul nostru te invităm să ne urmăreşti. Doar împreună putem să construim o lume deschisă tuturor. O lume care coexistă şi care este transparentă. DESCHIDE  LUMEA.    

Monday, 13 July 2020, 16:00 Monday, 13 July 2020, 15:00 Sunday, 12 July 2020, 13:00 Saturday, 11 July 2020, 17:00 Saturday, 11 July 2020, 15:00 Friday, 10 July 2020, 16:00 Friday, 10 July 2020, 15:00 Thursday, 09 July 2020, 16:00 Thursday, 09 July 2020, 15:00 Wednesday, 08 July 2020, 16:00 Wednesday, 08 July 2020, 15:00 Tuesday, 07 July 2020, 16:00 Tuesday, 07 July 2020, 15:00 Monday, 06 July 2020, 16:00 Monday, 06 July 2020, 15:00 Sunday, 05 July 2020, 13:00 Saturday, 04 July 2020, 17:00 Saturday, 04 July 2020, 15:00 Friday, 03 July 2020, 16:00 Friday, 03 July 2020, 15:00 Thursday, 02 July 2020, 16:00 Thursday, 02 July 2020, 15:00 Wednesday, 01 July 2020, 16:00 Wednesday, 01 July 2020, 15:00 Tuesday, 30 June 2020, 16:00 Tuesday, 30 June 2020, 15:00 Monday, 29 June 2020, 16:00 Monday, 29 June 2020, 15:00 Sunday, 28 June 2020, 13:00 Saturday, 27 June 2020, 17:00 Saturday, 27 June 2020, 15:00 Friday, 26 June 2020, 16:00 Friday, 26 June 2020, 15:00 Thursday, 25 June 2020, 16:00 Thursday, 25 June 2020, 15:00 Wednesday, 24 June 2020, 16:00 Wednesday, 24 June 2020, 15:00 Tuesday, 23 June 2020, 16:00 Tuesday, 23 June 2020, 15:00 Monday, 22 June 2020, 16:00 Monday, 22 June 2020, 15:00 Sunday, 21 June 2020, 13:00 Saturday, 20 June 2020, 17:00 Saturday, 20 June 2020, 15:00 Friday, 19 June 2020, 16:00 Friday, 19 June 2020, 15:00 Thursday, 18 June 2020, 16:00 Thursday, 18 June 2020, 15:00 Wednesday, 17 June 2020, 16:00 Wednesday, 17 June 2020, 15:00 Tuesday, 16 June 2020, 16:00 Tuesday, 16 June 2020, 15:00 Monday, 15 June 2020, 16:00 Monday, 15 June 2020, 15:00 Sunday, 14 June 2020, 13:00 Saturday, 13 June 2020, 17:00 Saturday, 13 June 2020, 15:00 Friday, 12 June 2020, 16:00 Friday, 12 June 2020, 15:00 Thursday, 11 June 2020, 16:00 Thursday, 11 June 2020, 15:00 Wednesday, 10 June 2020, 16:00 Wednesday, 10 June 2020, 15:00 Wednesday, 10 June 2020, 13:00 Tuesday, 09 June 2020, 16:00 Tuesday, 09 June 2020, 15:00 Monday, 08 June 2020, 16:00 Monday, 08 June 2020, 15:00 Sunday, 07 June 2020, 15:00 Sunday, 07 June 2020, 13:00 Sunday, 07 June 2020, 11:00 Saturday, 06 June 2020, 19:00 Saturday, 06 June 2020, 17:00 Saturday, 06 June 2020, 15:00 Friday, 05 June 2020, 16:00 Friday, 05 June 2020, 15:00 Thursday, 04 June 2020, 16:00 Thursday, 04 June 2020, 15:00 Wednesday, 03 June 2020, 16:00 Wednesday, 03 June 2020, 15:00 Wednesday, 03 June 2020, 13:00 Tuesday, 02 June 2020, 16:00 Tuesday, 02 June 2020, 15:00 Monday, 01 June 2020, 16:00 Monday, 01 June 2020, 15:00 Sunday, 31 May 2020, 15:00 Sunday, 31 May 2020, 13:00 Sunday, 31 May 2020, 11:00 Saturday, 30 May 2020, 19:00 Saturday, 30 May 2020, 17:00 Saturday, 30 May 2020, 15:00 Friday, 29 May 2020, 16:00 Friday, 29 May 2020, 15:00 Thursday, 28 May 2020, 15:00 Thursday, 28 May 2020, 13:00 Wednesday, 27 May 2020, 15:00 Wednesday, 27 May 2020, 13:00 Tuesday, 26 May 2020, 16:00 Tuesday, 26 May 2020, 15:00 Monday, 25 May 2020, 16:00