”Când joacă nr. 1...”. Reacția fabuloasă a organizatorilor Australian Open și a adversarei lui Halep

Simona Halep.

Simona Halep, locul 1 WTA, a ajuns în sferturi la Australian Open după ce a trecut de Naomi Osaka, locul 72 WTA, scor 6-3, 6-2. Reacțiile organizatorilor, dar și cea a adversarei lui Halep merită menționate după ce acest meci formidabil.

"Când numărul 1 joacă, poți doar s-o apreciezi", a scris pagina de Twitter de la Australian Open, după o lovitură excelentă a Simonei Halep, la 3-1.

Clipul postat de organizatori o surprinde pe adversara Simonei, Naomi Osaka, zâmbind cu subînțeles după o nouă lovitură imbatabilă a sportivei din România.

Simona Halep - Naomi Osaka | Simona Halep, 26 de ani locul 1 WTA, a trecut lejer, în două seturi, 6-3, 6-2, de japoneza Naomi Osaka, 20 de ani, locul 72 WTA, în optimile Australian Open, LIVE SCORE pe realitatea.net.

Sportiva noastră s-a calificat, astfel, în sferturile de finală ale competiției.