Victorie importantă pentru Dinamo în grupele Ligii Campionilor la handbal

Dinamo București a câștigat meciul de pe teren propriu cu formația finlandeză Riihimaen Cocks, scor 24-22, în grupa D a Ligii Campionilor la handbal masculin. ‘Câinii roșii’ au șanse mari de calificare în play-off.

Partida a fost mai echilibrată decât era așteptat. Dinamo a condus la pauză cu 13-12. În repriza a doua, bucureștenii au dominat și s-au aflat mereu în avantaj.

Străinii au făcut din nou legea pentru Dinamo. Francezul Descat a fost cel mai bun marcator, cu 7 reușite. S-au mai remarcat rusul Komogorov (6 goluri) și tunisianul Alouini (5 goluri).

Vezi pe realitateasportiva.net imagini de la meci și calculele făcute pentru calificarea lui Dinamo în play-off-ul Ligii Campionilor.