REALITATEA.NET MAGAZIN: Bambina - regina florăreselor din Bucureşti

REALITATEA.NET MAGAZIN: Bambina - regina florăreselor din Bucureşti
Bambina, regina florăreselor din Bucureşti, vrea să producă o floare care să devină un brand românesc pe piaţa europeană. Bambina a controlat 90 la sută din piaţa florilor din România, la începutul anilor 90.
Copiii Bambinei aşteaptă acum fonduri PHARE pentru a crea o \"floare cu blazon\", pe un teren din Constanţa.
Afacerea Bambinei s-a împărţit între copii şi nepoţi şi acoperă astăzi aproape un sfert din piaţa de flori bucureşteană.
REALITATEA.NET Magazin, prezentată de Ionel Lespuc, vă aduce în fiecare săptămână cele mai interesante ştiri de pe portalul REALITATEA.NET şi reportaje în exclusivitate.
Puteţi să contribuiţi direct la realizarea emisiunii trimiţând imagini sau comentarii la adresa penet@realitatea.net.
Citește și:
- 14:51 - Zodiile inflluentata de luna Plină din această perioadă, începând cu data de 1 mai. Planul profesional se va reconfigura
- 13:34 - Ce riscuri ascund micii consumați în exces și combinați cu berea. Avertisment din partea specialiștilor
- 11:48 - Alimentul iubit de români care poate deveni periculos. Semnal de alarmă de la un medic epidemiolog
- 10:41 - Soluții naturale și la îndemâna oricui pentru gândacii de bucătărie. Vei scăpa de ei în numai câteva ore
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














