Cîțu, despre controversele privind vizita la Kiev: Haideți să nu dezbatem cine, când a mers. Numerele 2, 3 și 4 în stat au fost acolo în două zile. Cred că acesta este semnalul dat

F. Cîțu și V. Zelenski (foto: FB)
Președintele Senatului Florin Cîțu a ținut să lămurească, astăzi, controversele legate de vizita sa la Kiev, din 27 aprilie, care vine la doar o zi distanță de cea făcută de premierul Nicolae Ciucă, liderul Camerei Deputaților Marce Ciolacu și ministrul de Externe Bogdan Aurescu. Cîțu susține, astfel, că nu este important "cine, când a mers", ci "semnalul puternic că trei oficiali ai statului român au mers în două zile la Kiev". Potrivit acestuia, totul a fost pregătit și agreat "cu mult timp înainte", invitația fiind primită de Senatul României. Mai mult, el spune că nu a fost informat de către Ciolacu legat de faptul că acesta va merge pe 26 aprile, în Ucraina.
Citește și
- 16:36Fraudă de proporții cu fonduri europene. Conducerea unei asociații din România, inculpată de Parchetul European
- 16:08Cupa Mondială. 17 persoane rănite, după ce o mașină a intrat în plin într-un grup de suporteri VIDEO
- 11:07Escrocheriile online au devenit o rutină în SUA. De ce tot mai multe victime aleg să nu le mai reclame
- 23:23Ambasadorul SUA la București: „Mihail Kogălniceanu va fi cea mai mare bază militară NATO din Europa”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News


























