Miami. Turneul de la Miami. Venus Williams a primit o lovitură puternică, în sferturi

Venus Williams

Venus Williams, numărul 8 WTA, a fost eliminată în sferturile de finală ale turneului WTA de la Miami (Statele Unite), fiind învinsă în două seturi, 6-2, 6-3, de compatrioata sa Danielle Collins, într-o partidă care a avut loc miercuri.

Trecută prin calificări, Danielle Collins a disputat trei meciuri în plus faţă de Venus Williams (37 ani), însă acest lucru nu s-a resimţit în jocul său, dominând-o cu autoritate pe mult mai experimentata sa adversară.

În semifinale, Danielle Collins o va întâlni pe letona Jelena Ostapenko, numărul 5 mondial.