Liverpool, învinsă de ultima clasată! Vezi rezultate din etapa a 18-a din Premier League

După ce a câştigat etapa trecută, Liverpool a clacat din nou

Liverpool, adversara Unirii Urziceni în 16-imile Ligii Europa, a fost învinsă, sâmbătă, de ultima clasată din campionatul Angliei. Campioana Manchester United a pierdut şi ea, pe terenul celor de la Fulham.

"Cormoranii" au înregistrat a şasea înfrângere din acest sezon în Premier League, după ce la pauză erau conduşi cu 1-0, iar în repriza secundă au evoluat în inferioritate numerică, după eliminarea lui Javier Mascherano.

Rezultate din etapa a 18-a din Premier League:

Sâmbătă:

Portsmouth - Liverpool 2-0 (Belhadj 33, Piquionne 82)

Aston Villa - Stoke City 1-0 (Carew 61)

Blackburn - Tottenham 0-2 (Crouch 45, 83)

Fulham - Manchester United 3-0 (Murphy 22, Zamora 46, Duff 75)

Manchester City - Sunderland 4-3 (Roque Santa Cruz 4, 69, Tevez 12 - penalty, Bellamy 35 / Mensah 16, Henderson 24, Jones 62)

Arsenal - Hull Citty 3-0 (Denilson 45, Eduardo 59,A. Diaby 80)

Duminică:

Wolverhampton - Burnley 2-0 (Milijas 15, Doyle 50)

Everton - Birmingham 1-1 (Bilyaletdinov 5 / Larsson 22)

West Ham  - Chelsea 1-1 ( Diamanti-penalty 45 / Lampard-penalty 61)

Luni:

Wigan Athletic - Bolton Wanderers

Clasament: 1. Chelsea 41 p, 2. Manchester United 37 p, 3. Aston Villa 35 p ... 7. Liverpool 27 p ... 20. Portsmouth 14 p.