FCSB, calificare dramatică în play-off-ul Europa League. Vezi golul marcat de Gnohere în prelungiri!

Golul marcat de Gnohere in prelungirile partidei FCSB - Hajduk 2-1. Foto: Cristian Otopeanu
Golul marcat de Gnohere in prelungirile partidei FCSB - Hajduk 2-1. Foto: Cristian Otopeanu Golul marcat de Gnohere in prelungirile partidei FCSB - Hajduk 2-1. Foto: Cristian Otopeanu Golul marcat de Gnohere in prelungirile partidei FCSB - Hajduk 2-1. Foto: Cristian Otopeanu Golul marcat de Gnohere in prelungirile partidei FCSB - Hajduk 2-1. Foto: Cristian Otopeanu Golul marcat de Gnohere in prelungirile partidei FCSB - Hajduk 2-1. Foto: Cristian Otopeanu

FCSB s-a calificat în play-off-ul Europa League, după ce a învins-o, în retur, pe Hajduk Split, scor 2-1. Harlem Gnohere a marcat golul victoriei în minutul 90+3. În tur, scorul a fost 0-0.

Golurile din FCSB - Hajduk Split au fost marcate de Gnohere ('55 - penalty şi '90+3) pentru FCSB şi de Said '81 pentru Hajduk.

Fotoreporterul realitatea.net a surprins, în cadre succesive, golul victoriei marcat de Gnohere în prelungiri.

VEZI AICI IMAGINILE!

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, Planic, Bălaşa, Morais – Pintilii (Rusescu ’83), L. Filip (Nedelcu ’15) – Man, Fl. Tănase (Moruţan ’46), Teixeira – Gnohere. Antrenor: Nicolae Dică

Hajduk Split: Posavec - Juranovic, Vucur, Mikulic, Lopez (Gyurcso ’65) – Juric (Jairo ’56), Caktas, Barry - Said, Ivanovski (Sego ‘73), Fomitschow. Antrenor: Zeljko Kopic

Meciul FCSB - Hajduk Split a fost arbitrat de spaniolul Juan Martinez Munuera.

FCSB va juca în play-off-ul Europa League cu Rapid Viena, care a trecut în retur de Slovan Bratislava cu 4-0, după ce în tur a pierdut cu 1-2. La Rapid Viena joacă românul Andrei Ivan.

Duelul FCSB - Rapid Viena, barajul pentru Europa League, va avea loc pe 23 și 30 august.