Ultimele Stiri· 1 min citire

Nadal, învins de Soderling la Mastersul de la Londra

Nadal, învins de Soderling la Mastersul de la Londra

Nadal, învins de Soderling la Mastersul de la Londra

Publicat23 nov. 2009, 17:16
Actualizat24 nov. 2009, 04:52

Tenismenul suedez Robin Soderling l-a învins, luni, pe spaniolul Rafael Nadal, în Grupa B a Mastersului de la Londra, ultimul turneu al anului.

Suedezul a trecut de locul 2 mondial în două seturi identice, scor 6-4, 6-4.

Celălalt meci al Grupei B, Novak Djokovic - Nikolai Davidenko, se va juca luni seară.

În primele două meciuri ale competiţiei, disputate duminică, Andy Murray l-a învins pe Juan Martin del Potro, scor 6-3, 3-6, 6-2, în timp ce Roger Federer a dispus de Fernando Verdasco cu scorul de 4-6, 7-5, 6-1. Ambele întâlniri au contat pentru Grupa A.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Ultimele Stiri