Mulţi sibieni au mers mai întâi la loto şi apoi la vot

Mulţi sibieni au mers mai întâi la loto şi apoi la vot
Ziua alegerilor ar putea fi zi cu noroc nu numai pentru unul din candidaţi ci si pentru jucătorii la loto 6 din 49. Loteria română a pus în joc un premiu care depăşeşte 7 milioane de euro, un motiv întemeiat pentru sibieni să treacă mai întâi pe la loto înainte să ajungă la secţiile de votare.
Ultima dată, potul cel mare, în valoare de peste 11 milioane de euro, s-a câştigat la alegerile europarlamentare din 7 iunie.
De atunci au mai fost 45 de extrageri consecutive, dar nici un jucător nu a reuşit să ghicească cele şase numere norocoase. Pentru că speră ca premiul să se câştige şi la acest scrutin, până la orele amiezii toate agenţiile loto din oraş au fost aglomerate.
Ultimele două mari premii la loto 6 din 49 au fost câştigate în perioada alegerilor.
Citește și:
- 14:33 - Catherine Deneuve publică un volum despre viața lui Marilyn Monroe. Cartea va fi lansată miercuri
- 13:59 - Ce poți face cu vinul care ți-a rămas în sticlă. Întrebuințări despre care sigur nu știai
- 13:09 - Câți pași trebuie să faci zilnic pentru a-ți menține greutatea ideală. Ce arată un nou studiu
- 12:35 - Criză de combustibil în Bulgaria. Prețul la motorină a scăzut, în timp ce benzina s-a scumpit
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News














