Ultimele Stiri· 1 min citire

Mircea Marian: Vîntu-l vrea pe Băse preşedinte!

Mircea Marian: Vîntu-l vrea pe Băse preşedinte!

Mircea Marian: Vîntu-l vrea pe Băse preşedinte!

Publicat3 aug. 2009, 22:47
Actualizat3 aug. 2009, 22:48
SursăEvenimentul zilei

Ceea ce ne oferă acum Vîntu şi Băsescu este un frumos meci de wrestling. Ambii câştigă, Geoană plăteşte şi pierde.

Oricât de mult s-ar vorbi despre concubinajul dintre SOV şi Geoană, eu cred că, în sufletul său, patronul Realităţii ţine cu Băsescu. Strategia lui Vîntu este simplă: la postul său de televiziune, un grup de personaje părtinitoare şi cu un trecut dubios îl insultă non-stop pe Băsescu, până când îl transformă pe acesta într-un martir.

După cum spunea consilierul prezidenţial Sebastian Lăzăroiu: cei „322” sunt înlocuiţi de coaliţia dintre Antena 3, Realitatea TV şi PSD. Perfect pentru Traian Băsescu, care are nevoie să fie victimizat.

Citeşte mai mult în Evenimentul zilei.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Ultimele Stiri