Ultimele Stiri· 1 min citire

Autoklass a investit trei milioane de euro într-un complex auto Mercedes-Benz în Ploieşti

Autoklass a investit trei milioane de euro într-un complex auto Mercedes-Benz în Ploieşti

Autoklass a investit trei milioane de euro într-un complex auto Mercedes-Benz în Ploieşti

Publicat4 aug. 2009, 13:06
Actualizat4 aug. 2009, 13:11
SursăNewsIn

Dealerul Mercedes-Benz, Chrysler, Jeep, Dodge şi Ford, Autoklass, a inaugurat, la sfârşitul lunii iulie, la Ploieşti, un centru autorizat Mercedes-Benz, în urma unei investiţii de trei milioane de euro.

Centrul Autoklass Ploieşti ocupă o suprafaţă de 20.117 mp, din care suprafaţa construită este de 2.879 mp. Spaţiul destinat showroom-ului este de aproximativ 750 mp, iar suprafaţa atelierului este de 1.677 mp. Service-ul dispune de opt posturi de lucru mecanică-electricitate, două spălătorii, cabine de vopsit, inclusiv autoutilitare, şi permite repararea simultană a şase camioane. Investiţia totală a Grupului Autoklass atât pentru service, cât şi pentru showroom a fost de trei milioane de euro.

Autoklass, primul dealer Mercedes-Benz la standarde de marcă din România cu trei locaţii naţionale, aparţine Romstal Group. 

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News

Mai multe știri din Ultimele Stiri